Reklama
reklama

V historické budově pošty bude kavárna

Před více než 130 lety dal úřad v budově v centru Brna jméno celé ulici. Dnes si z Poštovské ulice dopis nebo balík nepřinesete, zato si tam už za pár dní pravděpodobně posedíte u dobré kávy. Pošta již do historické budovy našla nájemce.

Brno – Už na konci února vznikne v budově bývalé pošty v Brně v Poštovské ulici restaurace a kavárna. Dům z roku 1874 začíná oživovat developerská fi rma RC Reinvest. A Česká pošta je ráda. Najít nájemce pro čtyřpatrový dům v centru Brna nebylo jednoduché, pošta to zkoušela přes dva roky - od té doby, co se rozhodla budovu v listopadu 2012 opustit a své služby přesunout do opravených prostor v Orlí ulici. Pošta budovu opustila, protože její provoz se stával nerentabilní. Problém byl také příjezd pro větší auta, pobočka je v pěší zóně v historickém centru. Podle informací, které se nyní dostaly na veřejnost, by dnes na rohu a v přízemí budovy měla být kavárna řetězce Starbucks.

Tento kavárenský gigant otevřel svoji první brněnskou pobočku v nákupním centru Olympia 19. Prosince a stále hledá nové prostory pro své provozovny. Starbucks se chlubí vysokým standardem poskytovaných služeb a nabízených káv, čajů nebo zákusků. Veškerá káva je 100% arabika, kterou nákupčí společnosti vybírají na farmách v Latinské Americe, Africe a Asii. Drtivá většina kávy pak nese certifikáty Fairtrade a C.A.F.E. Ty zaručují vysoké etické, kvalitativní a ekologické standardy při pěstování, zpracování i distribuci. V přízemí budovy v Poštovské ulici by pak měly být také obchody a nad nimi buď kanceláře, call centrum či jazyková škola. A v dalších dvou patrech ubytování, například pro studenty. Využit má být i poměrně velký dvůr budovy. Ten se má zazelenat a mají v něm být zahrádky restaurací a kaváren.Brňané, kteří byli po uzavření pošty z osudu bývalého úřadu rozladění, se většinou se ztrátou poštovních služeb vyrovnali. Připadá jim jen komické, že v ulici nazvané Poštovská už tyto služby nenajdou. „Možná by se město mohlo opět vrátit k názvu ulice Ztracená, která byla na Poštovskou přejmenována v roce 1896,“ zauvažoval o možnostech jména pro ulici historik Miloň Kopecký.

Česká pošta budovu v centru Brna pronajala na šestnáct let. Částku za pronájem nezveřejnila, je součástí nájemní smlouvy mezi poštou a společností RC Reinvest. Tato společnost by pronájmy chtěla mít vyřešené do konce roku. Sází na to, že nasadí nájmy na nižší úroveň, než jsou obvyklé v okolí a podaří se přetáhnout některé klienty. Kancelářské i obchodní prostory ale musí rekonstruovat a v této situaci také vše konzultovat s památkáři.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kontrola ledu Foto: Centrum news
Muž si chtěl v Králově Poli zkrátit cestu přes jezírko. To ale nebylo dostatečně zamrzlé a muž se propadl do ledové vody. Nebýt náhodného kolemjdoucího, patrně by utonul.
24.01.2018 - 07:23
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Komentáře