Reklama
reklama

V brněnských tramvajích a trolejbusech je od začátku prosince tepleji

Je vám ráno při cestě do práce nebo do školy v tramvajích a trolejbusech chladno?Ano. Na teplotu ve vozidlech si cestující stěžují si každou zimu. Brněnský dopravní podnik se proto rozhodl, že posune hranici, při které zapíná topení ve vozech ze tří na pět stupňů. Znamená to, že topení se zapne už v okamžiku, kdy venkovní teplota klesne pod pět stupňů.

Teplo ve vozidlech městské hromadné dopravy je dost ožehavým tématem. V létě cestující volají po klimatizacích, v zimě po lepším vytápění. „Tato problematika je složitá jak po stránce technologické, tak po stránce finanční. Určitá opatření je ale možné udělat téměř okamžitě a bez výrazných vstupních investic na pořízení nového vybavení,“ uvedla mluvčí podniku Linda Hailichová a připomněla pořízení klimatizací do vozidel.

Přesto by mělo být cestujícím ve vozech od prvního prosince lépe. Dopravní podnik totiž upravil pravidla pro vytápění vozidel a zvýšil hranici pro jejich temperování. Dosud řidiči zapínali topení, pokud venkovní teplota klesla pod tři stupně, nově je hranice stanovena na pět stupňů. V autobusech platila pětistupňová hranice už předtím.

Častější vytápění tramvají a trolejbusů přinese sice větší spotřebu energie, nicméně pro příští rok se dopravnímu podniku podařilo na burze vysoutěžit velmi výhodnou cenu elektřiny. „Oproti letošnímu roku ušetříme až 19 procent. V příštím roce předpokládáme, že zaplatíme 120 milionů korun, za letošní rok to přitom bylo 147 milionů korun,“ dodala Hailichová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře