Reklama
reklama

V brněnských bytech se oteplilo. Kvůli nízkým teplotám začaly teplárny topit

Do brněnských radiátorů začalo letošní první podzimní den opět proudit teplo. Teplárny Brno zahájily dodávky tak jako každoročně s ohledem na vývoj počasí i jeho prognózu pro následující období. „Vzhledem k ochlazení v posledních dnech a nepříliš příznivé předpovědi jsme se rozhodli začít s vytápěním. Zahájení dodávek jsme konzultovali také s našimi většími odběrateli, především se zástupci bytových družstev, kteří rozhodnutí uvítali,“ uvedl generální ředitel Tepláren Brno Petr Fajmon. Nadále bude výkon teplárenských zdrojů regulován podle vývoje venkovních teplot a požadavků odběratelů.

Zahájit vytápění domácností, firem a institucí jsou teplárny připraveny od 1. září, kdy podle vyhlášky Ministerstva průmyslu a obchodu ČR začíná otopné období. V této době jsou zahájeny dodávky tepla, jestliže dva po sobě jdoucí dny klesne průměrná denní teplota pod 13 stupňů Celsia a není očekáván další den vzestup teplot.

Teplárny Brno doporučují odběratelům překontrolovat si svá zařízení ústředního topení, zda nejsou uzavřeny ventily. „Pokud jste napojeni na systém centrálního zásobování teplem a ve vašem objektu by byly zjištěny nějaké problémy s dodávkami tepla, prosím kontaktujte dispečink Tepláren Brno (545 161 545),“ upřesnil provozní ředitel Tomislav Šmíd.

V září jako letos začaly teplárny zásobovat brněnské domácnosti také v předchozí topné sezoně. Vloni však odstartovaly dodávky tepla 18. září, letos je to tedy o 5 dní později. Pokud by došlo v dalších dnech k nárůstu teplot, přistoupí Teplárny Brno k přerušení dodávek.

Firma zásobuje teplem asi 95 tisíc brněnských domácností. Mezi její zákazníky patří vedle bytových domů například školy, úřady nebo nemocnice.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Metropole by měla být významným místem, ve kterém se mísí tradice s moderním, kultura s obchodem a v neposlední radě i městem, které má styl. Ta jihomoravská však o svoji osobitost v poslední době...
20.08.2017 - 08:28
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Komentáře