Reklama
reklama

V brněnské zoo se narodila trojčata vlků hřivnatých.

Brněnská trojčata vlka hřivnatého jsou vůbec prvními mláďaty svého druhu v historii této zoo. Vlčata se narodila chovnému páru, sedmileté vlčici Saartje a tříletému samci Karlosovi, kteří obývají společný výběh dva roky.

Přestože chovatelé pozorovali změny v chování vlčího páru již od konce ledna, s ohledem na plachost těchto největších jihoamerických psovitých šelem se až na konci února mohli přesvědčit, že se narodila tři mláďata. Zoo Brno chová vlky hřivnaté, kteří nepatří mezi často chovaný druh v zoologických zahradách, již od roku 2000 v rámci Evropského záchovného programu (EEP). „V zoologických zahradách hraje při odchovu mláďat vlků hřivnatých důležitou roli psychická pohoda rodičů. Jsou to velmi plachá zvířata, proto potřebují po porodu absolutní klid. Právě stres bývá častou příčinou úhynu mláďat brzy po narození. Naše mláďata jsou dva samci a jedna samička a mají za sebou první veterinární prohlídku. O mláďata se starají oba rodiče a konkrétně náš poměrně mladý samec je přímo vzorový táta. Pečuje o trojčata většinu času a matka pak zejména v době kojení,“ uvedla kurátorka savců Zoo Brno Dorota Gremlicová.

Vlk hřivnatý (Chrysocyon brachyurus ) je specifický svým vzhledem, chováním i složením stravy. K jeho typickým znakům patří rezavá srst, tmavá dolní část nohou a černé prodloužené chlupy tvořící srst na hřbetě. Vlk hřivnatý netvoří, na rozdíl od jiných psovitých šelem, smečky a je všežravec, převážnou část jeho jídelníčku tvoří rostlinná složka či loví drobné hlodavce.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře