Reklama
reklama

V brněnské zoo se narodila trojčata vlků hřivnatých.

Brněnská trojčata vlka hřivnatého jsou vůbec prvními mláďaty svého druhu v historii této zoo. Vlčata se narodila chovnému páru, sedmileté vlčici Saartje a tříletému samci Karlosovi, kteří obývají společný výběh dva roky.

Přestože chovatelé pozorovali změny v chování vlčího páru již od konce ledna, s ohledem na plachost těchto největších jihoamerických psovitých šelem se až na konci února mohli přesvědčit, že se narodila tři mláďata. Zoo Brno chová vlky hřivnaté, kteří nepatří mezi často chovaný druh v zoologických zahradách, již od roku 2000 v rámci Evropského záchovného programu (EEP). „V zoologických zahradách hraje při odchovu mláďat vlků hřivnatých důležitou roli psychická pohoda rodičů. Jsou to velmi plachá zvířata, proto potřebují po porodu absolutní klid. Právě stres bývá častou příčinou úhynu mláďat brzy po narození. Naše mláďata jsou dva samci a jedna samička a mají za sebou první veterinární prohlídku. O mláďata se starají oba rodiče a konkrétně náš poměrně mladý samec je přímo vzorový táta. Pečuje o trojčata většinu času a matka pak zejména v době kojení,“ uvedla kurátorka savců Zoo Brno Dorota Gremlicová.

Vlk hřivnatý (Chrysocyon brachyurus ) je specifický svým vzhledem, chováním i složením stravy. K jeho typickým znakům patří rezavá srst, tmavá dolní část nohou a černé prodloužené chlupy tvořící srst na hřbetě. Vlk hřivnatý netvoří, na rozdíl od jiných psovitých šelem, smečky a je všežravec, převážnou část jeho jídelníčku tvoří rostlinná složka či loví drobné hlodavce.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře