Reklama
reklama

V brněnské ZOO oslaví žirafy svůj den

V neděli 21. června si  brněnská  zoologická zahrada připomene Mezinárodní den žiraf. Návštěvníci se mohou už od rána zapojit do žirafího kvízu a získat tak velkou plyšovou žirafu, ochutnat africké speciality nebo nakrmit žirafy s trojskokanskou legendou Šárkou Kašpárkovou.

Neděle na Mniší hoře bude ve znamení žiraf. Velmi atraktivní komentované krmení ve 14:00 proběhne tentokrát ve slavnostním duchu, protože ZOO oslaví narozeniny několika brněnských žiraf společně s Šárkou Kašpárkovou a výherci soutěže s rádiem Krokodýl.

Návštěvníci si na vstupních pokladnách mohou vyzvednout zábavný kvíz o životě žiraf a ve 14:30 v Africké vesnici Šárka Kašpárková vybere výherce velké plyšové žirafy. V Africké vesnici bude po celý den stánek partnerské neziskovky Bwindi Orphans, která nabídne ochutnávku kávy a sušeného ovoce z Ugandy a možnost koupit si rukodělné výrobky na podporu afrických sirotků.

Od 13:00 se děti mohou naučit vyrábět papírové africké korálky. Mezinárodní den žiraf je iniciován Fondem na ochranu žiraf/GCF/. Ve volné přírodě je v současnosti méně než 80 tisíc žiraf.

V neděli 21. června v 10:30 proběhne také vernisáž výstavy prací studentů Mendelovy univerzity Brno, Ústavu nábytku, designu a bydlení s názvem „Veřejný mobiliář pro areál zoologické zahrady“ v Kamčatské chalupě v Beringii. Výstava potrvá do 20. července a vedení zahrady vybere jeden návrh, který bude předlohou pro reálný mobiliář zahrady. V budoucnu se tedy návštěvníci budou moci posadit na lavičku podle návrhu z této výstavy.

Autor: 
redakce
Aktuálně
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Metropole by měla být významným místem, ve kterém se mísí tradice s moderním, kultura s obchodem a v neposlední radě i městem, které má styl. Ta jihomoravská však o svoji osobitost v poslední době...
20.08.2017 - 08:28
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Komentáře