Reklama
reklama

V brněnské zoo dnes začíná velikonoční víkend se zvířaty a řemesly

Zoologická zahrada připravila pro návštěvníky velikonoční program, který začíná již dnes. Největší atrakcí bude čtyřměsíční lední medvídě, velikonoční dílny pro děti s barvením kraslic a možnost vyzkoušet si umění mistra skláře a řezbáře. Každý den velikonočního víkendu se mohou děti zapojit do různých akcí, program vyvrcholí na Velikonoční pondělí hrou „Hledej vejce“.

V sobotu jsou především pro nejmenší návštěvníky připraveny dílničky, ve kterých se naučí plést pomlázku, zdobit vajíčka a vyrábět velikonoční ozdoby z papíru. Pro rodiče je tento den připraven charitativní jarmark brněnských neziskových organizací a sociálních podniků. V neděli se děti budou moci zúčastnit soutěže o zážitkový program krmení lemurů kata a v Africké vesnici se bude ve výtvarných dílnách tvořit z písku. Program vyvrcholí v na Velikonoční pondělí, kdy budou malí návštěvníci hledat vajíčka ukrytá v areálu zoologické zahrady.

Chybět nebude například typické focení s kuřátky, za největší atrakcí ale organizátoři považují mládě ledního medvěda, „Velikonoce v zoo jsou zejména o zvířatech. Proto je i tentokrát připraveno několik atraktivních komentovaných krmení. Věříme, že největší zájem bude o naše čtyřměsíční lední medvídě, které mohou lidé od minulého víkendu vidět na vlastní oči. Povídání o těchto slavných obyvatelích naší zahrady je připraveno vždy v 10:30 a ve 13:00 a k vidění jsou i další mláďata – trojčata surikat a vlků hřivnatých,“ řekl vedoucí útvaru vnějších vztahů Michal Vaňáč.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře