Reklama
reklama

V Brně zaplatíte za jízdenku bezkontaktní kartou. Zatím jen při cestě na letiště

Bezkontaktní platební karta a její používání se v posledních měsících mezi zákazníky velmi rychle rozšiřuje. Využití této nové technologie v městské hromadné dopravě se tedy logicky nabízí jako ideální spojení. 

To se potvrdilo již v závěru loňského roku, kdy dostali cestující možnost platit bezkontaktní kartou v několika jízdenkových automatech (Hlavní nádraží a Malinovského náměstí).  Od 9. června nabízí Dopravní podnik města Brna svým zákazníkům možnost přímé platby bezkontaktní kartou i ve vozech. V autobusech na lince 76 (Hlavní nádraží – Letiště a zpět) nainstaloval tzv. validátory. Brno se tak připojuje do skupiny progresivních měst, ve kterých je tento moderní způsob platby jízdného zaveden.

V první fázi budou validátory ve všech autobusech obsluhujících Letiště Brno. „Po zkušenostech z prvních měsíců se rozhodneme, do jaké míry bychom mohli systém dále rozšířit. Samotná obsluha validátoru je jednoduchá. Na dotykovém displeji si cestující vybere typ jízdenky, který chce zakoupit, přiloží bezkontaktní kartu a zařízení poté klasickou papírovou jízdenku vytiskne,“ vysvětlil generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

„Velmi vítáme, že cestující, pro které je Letiště Brno branou nejen do Jihomoravského kraje, ale často i do České republiky, mají nyní možnost využít nejnovější platební technologii. Akceptace bezkontaktních plateb na autobusové lince usnadní cestujícím použití hromadné dopravy mezi letištěm a centrem Brna.  Pohodlně zaplatí jízdné bezkontaktní kartou a nemusí u sebe mít hotovost v české měně,“ řekl Tomáš Plaček, ředitel Letiště Brno. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře