Reklama
reklama

V Brně zaplatíte za jízdenku bezkontaktní kartou. Zatím jen při cestě na letiště

Bezkontaktní platební karta a její používání se v posledních měsících mezi zákazníky velmi rychle rozšiřuje. Využití této nové technologie v městské hromadné dopravě se tedy logicky nabízí jako ideální spojení. 

To se potvrdilo již v závěru loňského roku, kdy dostali cestující možnost platit bezkontaktní kartou v několika jízdenkových automatech (Hlavní nádraží a Malinovského náměstí).  Od 9. června nabízí Dopravní podnik města Brna svým zákazníkům možnost přímé platby bezkontaktní kartou i ve vozech. V autobusech na lince 76 (Hlavní nádraží – Letiště a zpět) nainstaloval tzv. validátory. Brno se tak připojuje do skupiny progresivních měst, ve kterých je tento moderní způsob platby jízdného zaveden.

V první fázi budou validátory ve všech autobusech obsluhujících Letiště Brno. „Po zkušenostech z prvních měsíců se rozhodneme, do jaké míry bychom mohli systém dále rozšířit. Samotná obsluha validátoru je jednoduchá. Na dotykovém displeji si cestující vybere typ jízdenky, který chce zakoupit, přiloží bezkontaktní kartu a zařízení poté klasickou papírovou jízdenku vytiskne,“ vysvětlil generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

„Velmi vítáme, že cestující, pro které je Letiště Brno branou nejen do Jihomoravského kraje, ale často i do České republiky, mají nyní možnost využít nejnovější platební technologii. Akceptace bezkontaktních plateb na autobusové lince usnadní cestujícím použití hromadné dopravy mezi letištěm a centrem Brna.  Pohodlně zaplatí jízdné bezkontaktní kartou a nemusí u sebe mít hotovost v české měně,“ řekl Tomáš Plaček, ředitel Letiště Brno. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře