Reklama
reklama

V Brně si můžete koupit i pronajmout vánoční jedličku v květináči

Vánoční stromky nosí buďto Ježíšek, nebo si ho můžete koupit. Živý vánoční stromeček si ale letos poprvé můžete v Brně i pronajmout. Službu nabízí ekologický institut Veronica. Lidem pronajme živý vánoční stromeček v květináči, který se pak vrátí do lesa. Kromě toho, že budou mít doma lidé opravdu živý vánoční stromeček, podpoří i obnovu českých lesů. Do lesů se tak může dostat více jedle bělokoré, která byla kdysi v českých lesích tradiční, ale dnes již prakticky vymizela.

Místo řezaných stromků, které se po Vánocích stávají zbytečným odpadem, nabízí ekologický institut sazenice jedliček. „Po Vánocích si ji lidé mohou vysadit doma na zahradě nebo se zúčastnit společné výsadby, která proběhne 12. dubna v lesích v okolí Brna.

Po zakoupení je potřeba mít sazenici venku nebo na balkoně a hodně ji zalévat. Na Štědrý den je možné ji přenést dovnitř. Sazenice pocházejí ze školního lesního podniku Křtiny nedaleko Brna. Mají certifikát FSC, což značí, že jsou ze šetrně obhospodařovaného lesa.

Jedličky v květináči mohou lidé koupit v otevírací době Ekologické poradny Veronica, v Panské ulici v Brně. Další prodejní místa: Rezekvítek, Kamenná 6, YMCA Brno, Kounicova 3, Lipka, Lipová 20, Ekoporadna Tišnovsko, Nám. 28. října 28, Tišnov.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře