Reklama
reklama

V Brně a na jižní Moravě se i dnes tvoří náledí. Řidiči i chodci musí být opatrní

Řidiči i chodci na jižní Moravě by měli být opatrní, protože se vlivem mrznoucích srážek tvoří na chodnících a silnicích náledí. Hlavní tahy jsou po chemickém posypu holé a mokré, led ale pokrývá některé vedlejší silnice i chodníky.

S náledím se potýká region od víkendu. Způsobilo větší počet nehod a přibylo i výjezdů záchranářů ke zraněným chodcům. Za neděli jich měli zdravotníci přibližně 200. "Evidujeme obrovský nárůst výjezdů k úrazům v Jihomoravském kraji. Téměř dvě třetiny ze zásahů tvoří úrazy," uvedla mluvčí záchranářů Barbora Zuchová.

Teploty v regionu se dnes nad ránem pohybovaly od minus jednoho do minus čtyř stupňů. Potíže s náledím mohou přetrvávat na jižní Moravě do dnešního poledne. Český hydrometeorologický ústav vydal pro ni výstrahu před ledem a námrazou.

"Opět od jihu místy déšt,který na mnoha místech namrzá a tvoří se ledovka. Ráno si opravdu dejte pozor na cestách hlavně na jižní Moravě. Teplota se stale pohybuje kolem 0 nebo slabě pod a během nočních hodin v rozmezí 0 až -4 C," upozornil facebookový prosil Počasí online Morava.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Komentáře