Reklama
reklama

V Brně a na jižní Moravě se i dnes tvoří náledí. Řidiči i chodci musí být opatrní

Řidiči i chodci na jižní Moravě by měli být opatrní, protože se vlivem mrznoucích srážek tvoří na chodnících a silnicích náledí. Hlavní tahy jsou po chemickém posypu holé a mokré, led ale pokrývá některé vedlejší silnice i chodníky.

S náledím se potýká region od víkendu. Způsobilo větší počet nehod a přibylo i výjezdů záchranářů ke zraněným chodcům. Za neděli jich měli zdravotníci přibližně 200. "Evidujeme obrovský nárůst výjezdů k úrazům v Jihomoravském kraji. Téměř dvě třetiny ze zásahů tvoří úrazy," uvedla mluvčí záchranářů Barbora Zuchová.

Teploty v regionu se dnes nad ránem pohybovaly od minus jednoho do minus čtyř stupňů. Potíže s náledím mohou přetrvávat na jižní Moravě do dnešního poledne. Český hydrometeorologický ústav vydal pro ni výstrahu před ledem a námrazou.

"Opět od jihu místy déšt,který na mnoha místech namrzá a tvoří se ledovka. Ráno si opravdu dejte pozor na cestách hlavně na jižní Moravě. Teplota se stale pohybuje kolem 0 nebo slabě pod a během nočních hodin v rozmezí 0 až -4 C," upozornil facebookový prosil Počasí online Morava.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře