Reklama
reklama

V Brně končí opravy tří významných tepen hromadné dopravy. Od čtvrtka bude provoz opět v normálu

Letní prázdniny využil brněnský dopravní podnik v koordinaci s městem ke třem zásadním rekonstrukcím tramvajových tratí. Stavební práce v celkové hodnotě 127 milionů korun skončí ve středu a od čtvrtka 1. září se všechny úseky opět otevřou městské i individuální dopravě. Čeho se práce především týkaly?

Podle náměstka primátora Richarda Mrázka přinesou opravy zmírnění hluku z tramvajové dopravy. „Po velké rekonstrukci Husovy ulice v úseku od Joštovy po Šilingrovo náměstí, ke které došlo v letech 2008 a 2009, se nám podařilo opravit i zbylou část této důležité části malého městského okruhu. Tramvaje zde budou jezdit po odhlučněných kolejích, což přispěje komfortu cestujících i obyvatel okolních domů. Tišší bude díky právě končícím letním opravám také provoz na zrekonstruované části ulice Cejl i v Bystrci,“ uvedl Mrázek.

Výrazné omezení během prázdnin znamenala také uzavírka ulic Cejl v úseku Koliště - Soudní. Zde v rámci rekonstrukce trati došlo k celkové výměně kolejnic a v úseku dlouhém víc než 500 metrů byla kompletně zmodernizována a uložena na antivibrační rohož. Navíc byly boky kolejnic vyplněny pryžovými bokovnicemi. Tato opatření mají snížit hluk a případné otřesy způsobené projíždějícími vozy. V rekonstruovaném úseku, jak podél kolejí, tak v prostoru podél nástupních ostrůvků, byl položen nový asfaltový povrch. Práce vyšly na víc než 40 milionů korun.

V létě se opravovalo také v Bystrci. Na téměř 1,2 kilometru dlouhém úseku od zastávky Kubíčkova až po smyčku Ečerova byly vybudovány nové koleje s otevřeným tramvajovým svrškem. Proběhla také kompletní výměna trolejového vedení, kdy byly zachovány pouze stožáry, které prošly renovací. Úpravou prošla i nástupní hrana a povrch nástupiště zastávky Kubíčkova a současně byl obnoven i přechod pro chodce. Náklady se vyšplhaly k 54 milionům korun.

„Kromě již zmíněných modernizací tramvajových tratí, prošla v letošním roce rekonstrukcí i trať v ulici Olomoucká a také v ulici Sochorova. Dohromady tyto dvě rekonstrukce vyšly na téměř 80 milionů korun. Právě prázdninovými opravami pro letošní rok končí velké modernizace tramvajových tratí v režii DPMB,“ uzavřel generální ředitel DPMB Miloš Havránek.    

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře