Reklama
reklama

V Brně končí opravy tří významných tepen hromadné dopravy. Od čtvrtka bude provoz opět v normálu

Letní prázdniny využil brněnský dopravní podnik v koordinaci s městem ke třem zásadním rekonstrukcím tramvajových tratí. Stavební práce v celkové hodnotě 127 milionů korun skončí ve středu a od čtvrtka 1. září se všechny úseky opět otevřou městské i individuální dopravě. Čeho se práce především týkaly?

Podle náměstka primátora Richarda Mrázka přinesou opravy zmírnění hluku z tramvajové dopravy. „Po velké rekonstrukci Husovy ulice v úseku od Joštovy po Šilingrovo náměstí, ke které došlo v letech 2008 a 2009, se nám podařilo opravit i zbylou část této důležité části malého městského okruhu. Tramvaje zde budou jezdit po odhlučněných kolejích, což přispěje komfortu cestujících i obyvatel okolních domů. Tišší bude díky právě končícím letním opravám také provoz na zrekonstruované části ulice Cejl i v Bystrci,“ uvedl Mrázek.

Výrazné omezení během prázdnin znamenala také uzavírka ulic Cejl v úseku Koliště - Soudní. Zde v rámci rekonstrukce trati došlo k celkové výměně kolejnic a v úseku dlouhém víc než 500 metrů byla kompletně zmodernizována a uložena na antivibrační rohož. Navíc byly boky kolejnic vyplněny pryžovými bokovnicemi. Tato opatření mají snížit hluk a případné otřesy způsobené projíždějícími vozy. V rekonstruovaném úseku, jak podél kolejí, tak v prostoru podél nástupních ostrůvků, byl položen nový asfaltový povrch. Práce vyšly na víc než 40 milionů korun.

V létě se opravovalo také v Bystrci. Na téměř 1,2 kilometru dlouhém úseku od zastávky Kubíčkova až po smyčku Ečerova byly vybudovány nové koleje s otevřeným tramvajovým svrškem. Proběhla také kompletní výměna trolejového vedení, kdy byly zachovány pouze stožáry, které prošly renovací. Úpravou prošla i nástupní hrana a povrch nástupiště zastávky Kubíčkova a současně byl obnoven i přechod pro chodce. Náklady se vyšplhaly k 54 milionům korun.

„Kromě již zmíněných modernizací tramvajových tratí, prošla v letošním roce rekonstrukcí i trať v ulici Olomoucká a také v ulici Sochorova. Dohromady tyto dvě rekonstrukce vyšly na téměř 80 milionů korun. Právě prázdninovými opravami pro letošní rok končí velké modernizace tramvajových tratí v režii DPMB,“ uzavřel generální ředitel DPMB Miloš Havránek.    

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře