Reklama
reklama

V Brně je k vidění robot, který má hmat. V oboru je bezkonkurenční

Průmyslový robot LBR iiwa byl v Brně na Mezinárodním strojírenském veletrhu oceněn Zlatou medailí MSV 2014. Do Brna ho přivezla společnost KUKA jako největší Evropský výrobce průmyslového robotů. „Jedná se o prvního robota na světě, který má hmat. Má unikátní sedmiosou konstrukci, v každé ose má momentový sensor, díky tomu je schopen pracovat i s člověkem ve velmi blízkém spojení a to i bez plotů. A dalšího omezení,“ uvedl obchodní zástupce firmy Radek Velebil.

Co dalšího nabízí Vaše expozice pro návštěvníky?

Návštěvníci si mohou vyzkoušet na našem stánku na vlastní kůži robotickou aplikaci Lobocoaster. Je to také případ bezpečné technologie, je to jedna z atrakcí, která se jen tak neopakuje.

Jak vnímáte Mezinárodní strojírenský veletrh?

Pro nás je to tradiční místo, kde se setkáváme s našimi partnery a zákazníky. Také zde tradičně prezentujeme nové produkty a exponáty. Loni jsme tady měli exponát robota Agilus v desetikilové variantě a letos je to opravdu unikátní novinka.

Jaká jsou Vaše očekávání od soutěže Zlaté medaile MSV 2014? Myslíte si, že dosáhnete na některé z ocenění?

Budeme trošku neskromní a myslíme si, že v tuto chvíli nemáme konkurenci v oboru.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Komentáře