Reklama
reklama

Ultramaratonským během pomůžou těm, kteří bojují s rakovinou

Z Dětské nemocnice FN Brno na Černopolní ulici je to na Praděd přibližně 150 km. Tomáš Sevránek a Viktor Slavíček, dva kamarádi a členové horolezeckého oddílu Tesla Brno, se rozhodli je na jeden zátah uběhnout a strhnout s sebou co nejvíc lidí myšlenkou na sportovní výkon s charitativním podtextem. 

Všechny účastnické poplatky i sponzorské dary půjdou na konto nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek – jde o nadaci Kliniky dětské onkologie FN Brno. Příspěvky se už teď shromažďují prostřednictvím webu hithit.com.

Jak to začalo?

Tomáš i Viktor sportují odjakživa. Pro Viktora byl sport, zejména běh, úlevou a únikem ze smutku a bolesti v době, kdy jeho malý syn zápasil s leukémií. Díky vynikající péči týmu dětské onkologie FN Brno má dnes synek to nejhorší za sebou. Za to by Viktor chtěl tímto způsobem lékařům i sestrám poděkovat a pokusit se pomocí sportu získat finanční prostředky ve prospěch nadačního fondu Krtek, který pomáhá onkologicky nemocným pacientům.

Kdy se poběží?

Mezi 19. a 21. květnem, ještě se to upřesní. Startuje se od Dětské nemocnice na Černopolní a poběží se převážně po turistických trasách. Účastníci nemusí zdolat celou trasu, stačí kousek.

Co je cílem?

Uběhnout trasu Brno-Praděd na jeden zátah a získat od účastníků a sponzorů finanční podporu pro nadační fond Krtek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víkend na silnicích v Jihomoravském kraji nebyl k řidičům laskavý. Po nedělní smrtelné nehodě dvou motorkářů zemřel v neděli těsně po půlnoci na silnici mezi Hodonínem a Moravskou Novou Vsí další...
16.07.2018 - 19:50
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
Komentáře