Reklama
reklama

Ultramaratonským během pomůžou těm, kteří bojují s rakovinou

Z Dětské nemocnice FN Brno na Černopolní ulici je to na Praděd přibližně 150 km. Tomáš Sevránek a Viktor Slavíček, dva kamarádi a členové horolezeckého oddílu Tesla Brno, se rozhodli je na jeden zátah uběhnout a strhnout s sebou co nejvíc lidí myšlenkou na sportovní výkon s charitativním podtextem. 

Všechny účastnické poplatky i sponzorské dary půjdou na konto nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek – jde o nadaci Kliniky dětské onkologie FN Brno. Příspěvky se už teď shromažďují prostřednictvím webu hithit.com.

Jak to začalo?

Tomáš i Viktor sportují odjakživa. Pro Viktora byl sport, zejména běh, úlevou a únikem ze smutku a bolesti v době, kdy jeho malý syn zápasil s leukémií. Díky vynikající péči týmu dětské onkologie FN Brno má dnes synek to nejhorší za sebou. Za to by Viktor chtěl tímto způsobem lékařům i sestrám poděkovat a pokusit se pomocí sportu získat finanční prostředky ve prospěch nadačního fondu Krtek, který pomáhá onkologicky nemocným pacientům.

Kdy se poběží?

Mezi 19. a 21. květnem, ještě se to upřesní. Startuje se od Dětské nemocnice na Černopolní a poběží se převážně po turistických trasách. Účastníci nemusí zdolat celou trasu, stačí kousek.

Co je cílem?

Uběhnout trasu Brno-Praděd na jeden zátah a získat od účastníků a sponzorů finanční podporu pro nadační fond Krtek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kontrola ledu Foto: Centrum news
Muž si chtěl v Králově Poli zkrátit cestu přes jezírko. To ale nebylo dostatečně zamrzlé a muž se propadl do ledové vody. Nebýt náhodného kolemjdoucího, patrně by utonul.
24.01.2018 - 07:23
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Komentáře