Reklama
reklama

Ulice Olomoucká je po rekonstrukci výrazně tišší

Protihlukové a antivibrační prvky, které Dopravní podnik města Brna instaloval při rekonstrukci Olomoucké ulice, jsou účinné.  Zjištění jsou patrná z měření, která v ulici provedli pracovníci autorizované laboratoře. Úroveň hluku a vibrací při průjezdu tramvají se výrazně snížila, a to o víc než 7 decibelů. 

 „Snižování nadměrného hluku a vibrací patří dlouhodobě k našim prioritám ve zvyšování kvality MHD v Brně. Při rekonstrukci ulice Olomoucká v úseku Tržní – zastávka Životského byla použita nejmodernější protihluková opatření. Mezi ně patří pružné uchycení kolejnic na podkladní panely, oboustranná vyplň boků kolejnic pryžovými bokovnicemi a uložení tramvajového tělesa do vany z antivibračních rohoží,“ uvedl generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Měření provedli odborníci před zahájením rekonstrukce, tedy ve chvíli, kdy byla ulice ještě v původním stavu. Druhé, kontrolní měření probíhalo na konci července a v srpnu. Měření prokázala, že po rekonstrukci jsou hygienické limity splněny s velkou rezervou, a to ve dne i v noci. Kladné ohlasy zaznamenal DPMB i od obyvatel přilehlých domů. Podobných hodnot je dosaženo i v úsecích, kde byly při letošních modernizacích tramvajových tratí použity obdobné protihlukové a antivibrančí prvky.

Výsledky hlukových měření venkovní prostor

Den

před rekonstrukcí

73,8 dB

po rekonstrukci

67,1 dB

Noc

před rekonstrukcí

66,1dB

po rekonstrukci

59,0 dB

 

 Výsledky hlukových měření vnitřní prostor

Den

před rekonstrukcí

45,7 dB

po rekonstrukci

38,1 dB

Noc

před rekonstrukcí

38,0 dB

po rekonstrukci

30,3 dB

Autor: 
redakce
Aktuálně
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Komentáře