Reklama
reklama

Turistickou sezónu zahájí Brno na Staré radnici

Brno – S příchodem jara přichází i nová turistická sezóna. V Brně se již pravidelně nese ve znamení otevření Staré radnice. 

Slavnostní zahájení té letošní se pod taktovkou Turistického informačního centra města Brna uskuteční 11. dubna 2015 přímo na jejím nádvoří a pokračovat bude v brněnském podzemí. Od 10 do 17 hodin budou zájemcům o prohlídky historických sálů Staré radnice – Křišťálového sálu, Ernova nebo Freskového sálu – k dispozici průvodci v dobových kostýmech. Otevřena bude také věž radnice a sál s výstavou dětských krojů a panenek s porcelánovými hlavičkami v lidových krojích Moravského Slovácka. Od 10.30 hodin bude pokračovat zahájení sezóny ve společenské části Labyrintu pod  Zelným trhem. Připraveny jsou hry a úkoly pro děti. Průvodci v kostýmech zpestří v den zahájení turistické sezóny i prohlídku Labyrintu pod Zelným trhem, Mincmistrovského sklepa a Kostnice. Vstupné do podzemí si na 11. dubna koupí návštěvníci s desetiprocentní slevou. Tradičně v rámci zahájení nové turistické sezóny nabízí centrum zájemcům procházky městem s průvodci. Začínají v 10 hodin na nádvoří Staré radnice, a je to například okruh „Brněnské maličkosti“, na kterém se turisté dozvědí i to, proč je na divadle Reduta umístěna řeznická sekera.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře