Reklama
reklama

Třetí ročník Dýňových slavností proběhne v Otevřené zahradě na Údolní v Brně

V neděli 11. října se v Otevřené zahradě na Údolní 33 uskuteční třetí ročník Dýňové slavnosti, kterou pořádá Nadace Partnerství.

Soutěž o nejlepší dýňový koláč

Nabitý program pro děti i dospělé začne v 11 hodin. Návštěvníci si mohou zakoupit dýni a v připravených výtvarných dílnách si ji vyřezat. Každý „dýňový bubák“ pak může soutěžit a vyhrát jednu ze zajímavých cen. Dalším lákadlem je oblíbená soutěž o nejlepší dýňový koláč. A jak taková soutěž funguje?

„Soutěžící se registrují do 5. října na monika.urbaskova@nap.cz a v den slavnosti pak poskytnou koláč k degustacím. Dle uplynulých ročníků účastníci slavnosti hodnotí nejen chuť, ale i vzhled, případně originalitu. Hlasováním vyberou ten nejlepší a jeho autor získá multifunkční mixér v barvě dýně. Loni byla laťka nasazená hodně vysoko, tak jsme zvědaví, co přinese letošní ročník!“ prozradil Roman Truksa z pořádající Nadace Partnerství.

Živá hudba i dýňové dobroty

Během dne budou probíhat aktivity pro děti nejen na stanovištích výukové zahrady čtyř živlů, ukázky moštování a hudební vystoupení kapely Tranzan. Své umění předvede i hráčka na ukulele. Chybět nebudou dýňové pokrmy a moravské víno. Program bude probíhat i na pozemku v červnu zpřístupněné Boromejské zahrady.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře