Reklama
reklama

Třetí ročník Dýňových slavností proběhne v Otevřené zahradě na Údolní v Brně

V neděli 11. října se v Otevřené zahradě na Údolní 33 uskuteční třetí ročník Dýňové slavnosti, kterou pořádá Nadace Partnerství.

Soutěž o nejlepší dýňový koláč

Nabitý program pro děti i dospělé začne v 11 hodin. Návštěvníci si mohou zakoupit dýni a v připravených výtvarných dílnách si ji vyřezat. Každý „dýňový bubák“ pak může soutěžit a vyhrát jednu ze zajímavých cen. Dalším lákadlem je oblíbená soutěž o nejlepší dýňový koláč. A jak taková soutěž funguje?

„Soutěžící se registrují do 5. října na monika.urbaskova@nap.cz a v den slavnosti pak poskytnou koláč k degustacím. Dle uplynulých ročníků účastníci slavnosti hodnotí nejen chuť, ale i vzhled, případně originalitu. Hlasováním vyberou ten nejlepší a jeho autor získá multifunkční mixér v barvě dýně. Loni byla laťka nasazená hodně vysoko, tak jsme zvědaví, co přinese letošní ročník!“ prozradil Roman Truksa z pořádající Nadace Partnerství.

Živá hudba i dýňové dobroty

Během dne budou probíhat aktivity pro děti nejen na stanovištích výukové zahrady čtyř živlů, ukázky moštování a hudební vystoupení kapely Tranzan. Své umění předvede i hráčka na ukulele. Chybět nebudou dýňové pokrmy a moravské víno. Program bude probíhat i na pozemku v červnu zpřístupněné Boromejské zahrady.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Komentáře