Reklama
reklama

Třetí ročník Dýňových slavností proběhne v Otevřené zahradě na Údolní v Brně

V neděli 11. října se v Otevřené zahradě na Údolní 33 uskuteční třetí ročník Dýňové slavnosti, kterou pořádá Nadace Partnerství.

Soutěž o nejlepší dýňový koláč

Nabitý program pro děti i dospělé začne v 11 hodin. Návštěvníci si mohou zakoupit dýni a v připravených výtvarných dílnách si ji vyřezat. Každý „dýňový bubák“ pak může soutěžit a vyhrát jednu ze zajímavých cen. Dalším lákadlem je oblíbená soutěž o nejlepší dýňový koláč. A jak taková soutěž funguje?

„Soutěžící se registrují do 5. října na monika.urbaskova@nap.cz a v den slavnosti pak poskytnou koláč k degustacím. Dle uplynulých ročníků účastníci slavnosti hodnotí nejen chuť, ale i vzhled, případně originalitu. Hlasováním vyberou ten nejlepší a jeho autor získá multifunkční mixér v barvě dýně. Loni byla laťka nasazená hodně vysoko, tak jsme zvědaví, co přinese letošní ročník!“ prozradil Roman Truksa z pořádající Nadace Partnerství.

Živá hudba i dýňové dobroty

Během dne budou probíhat aktivity pro děti nejen na stanovištích výukové zahrady čtyř živlů, ukázky moštování a hudební vystoupení kapely Tranzan. Své umění předvede i hráčka na ukulele. Chybět nebudou dýňové pokrmy a moravské víno. Program bude probíhat i na pozemku v červnu zpřístupněné Boromejské zahrady.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře