Reklama
reklama

Trabanty EGU, BABU a celý žlutý cirkus naživo. To je výstava Trabantem kolem světa v brněnském Semilassu

Brněnské Semilasso bude hostit od 21. 6. do 18. 9. 2016 novou výstavu Dana Přibáně TRABANTEM KOLEM SVĚTA. „Návštěvníci budou mít možnost živě zhlédnout všechna expediční vozidla, která budou naaranžována do autentických situací, které jejich posádka v průběhu cest zažila. 

Dan Přibáň a jeho tým překonal ve žlutých Trabantech s minimálním technickým i cestovatelským zázemím Hedvábnou stezku, Afriku, Jižní Ameriku i Austrálii. Na některé projekty přizval dokonce i vozíčkáře a jezdce na motocyklu Jawa či Čezeta 175. Díky slovenskému a polskému zastoupení měly poslední expedice mezinárodní rozměr. Filmové zpracování jeho cest dosáhlo obrovského úspěchu v tuzemských kinech, a Dan se tak stal v současnosti nejpopulárnějším českým cestovatelem.

"Snad na každé mojí přednášce se někdo ptá, jestli jsou naši trabanti někde k vidění, a já je musím vždycky zklamat. K tomu mám hrozně rád zážitková muzea a jednou bych chtěl mít expediční muzeum. Takže když přišli kluci ze Semilassa s nápadem na výstavu, byla to jasná volba! Je další splněný sen", dodal k připravované výstavě Dan Přibáň.

Velká letní výstava, která vznikne v brněnském Semilasse, si klade za cíl představit ucelenou formou vše, co Dan a jeho parťáci od úvodní myšlenky až do dneška dokázali. „Tento nesmírně sympatický projekt dokazuje, že nic na světě není nemožné a že vůle je hodnota, která dokáže konkurovat penězům, moderní technice a konzumnímu digitálnímu životnímu stylu“, sdělil Aleš Hrbek z pořádající agentury Glanc Music.

Od expedičních trabantů Egu a Babu, polského „malucha“ a motorek, cestovatelských potřeb, bivaků a dalších rekvizit přes nesmírně široký filmový a fotografický archiv, až po interaktivní prvky a vychytávky, to vše zažijí návštěvníci této výstavy. Navíc doplněné o doprovodné přednáškové, hudební a gastronomické programy, které budou výstavu rozšiřovat v zahradě kulturního centra.

Bude to výstava trochu poučná a poznávací, trochu trhlá a zábavná, ale každopádně nesmírně lidská a pozitivní. Výstava, která si vedle letní zábavy klade za hlavní cíl jediné -  najít v každém návštěvníkovi naději. Naději, že nikdy není pozdě, a že když chcete a máte pevnou vůli a víru, můžete dosáhnout ve svém životě čehokoliv.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Znojemští policisté dopadli muže, který ukradl horské kolo. Při vyšetřování navíc vyšlo najevo, že s podobnou krádeží má muž již předchozí zkušenosti.
24.08.2017 - 08:05
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
Komentáře