Reklama
reklama

Trabanty EGU, BABU a celý žlutý cirkus naživo. To je výstava Trabantem kolem světa v brněnském Semilassu

Brněnské Semilasso bude hostit od 21. 6. do 18. 9. 2016 novou výstavu Dana Přibáně TRABANTEM KOLEM SVĚTA. „Návštěvníci budou mít možnost živě zhlédnout všechna expediční vozidla, která budou naaranžována do autentických situací, které jejich posádka v průběhu cest zažila. 

Dan Přibáň a jeho tým překonal ve žlutých Trabantech s minimálním technickým i cestovatelským zázemím Hedvábnou stezku, Afriku, Jižní Ameriku i Austrálii. Na některé projekty přizval dokonce i vozíčkáře a jezdce na motocyklu Jawa či Čezeta 175. Díky slovenskému a polskému zastoupení měly poslední expedice mezinárodní rozměr. Filmové zpracování jeho cest dosáhlo obrovského úspěchu v tuzemských kinech, a Dan se tak stal v současnosti nejpopulárnějším českým cestovatelem.

"Snad na každé mojí přednášce se někdo ptá, jestli jsou naši trabanti někde k vidění, a já je musím vždycky zklamat. K tomu mám hrozně rád zážitková muzea a jednou bych chtěl mít expediční muzeum. Takže když přišli kluci ze Semilassa s nápadem na výstavu, byla to jasná volba! Je další splněný sen", dodal k připravované výstavě Dan Přibáň.

Velká letní výstava, která vznikne v brněnském Semilasse, si klade za cíl představit ucelenou formou vše, co Dan a jeho parťáci od úvodní myšlenky až do dneška dokázali. „Tento nesmírně sympatický projekt dokazuje, že nic na světě není nemožné a že vůle je hodnota, která dokáže konkurovat penězům, moderní technice a konzumnímu digitálnímu životnímu stylu“, sdělil Aleš Hrbek z pořádající agentury Glanc Music.

Od expedičních trabantů Egu a Babu, polského „malucha“ a motorek, cestovatelských potřeb, bivaků a dalších rekvizit přes nesmírně široký filmový a fotografický archiv, až po interaktivní prvky a vychytávky, to vše zažijí návštěvníci této výstavy. Navíc doplněné o doprovodné přednáškové, hudební a gastronomické programy, které budou výstavu rozšiřovat v zahradě kulturního centra.

Bude to výstava trochu poučná a poznávací, trochu trhlá a zábavná, ale každopádně nesmírně lidská a pozitivní. Výstava, která si vedle letní zábavy klade za hlavní cíl jediné -  najít v každém návštěvníkovi naději. Naději, že nikdy není pozdě, a že když chcete a máte pevnou vůli a víru, můžete dosáhnout ve svém životě čehokoliv.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Téměř šest hodin trvala operace, při níž ortopedové z Fakultní nemocnice u sv. Anny pacientovi odstranili velkou část stehenní kosti s nádorem včetně některých měkkých tkání a svalů. Doktorům se...
19.07.2018 - 11:50
Hlasování pokračuje. Od včerejšího dne i osobně. Foto: MMB
Brněnští obyvatelé rozhodnou, zda nově opravené Dominikánské náměstí doplní socha Josefa II. Během prázdnin o tom mohou hlasovat přes BrnoID a od včerejška i vyplněním hlasovacího lístku v...
19.07.2018 - 06:30
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Dveře obchodu Foto: Městská policie Brno
Dvacetiletá dívka se pokusila z obchodu v Bohunicích ukrást tričko. Personál ji přistihl a její rozzuřený známý po hádce se zaměstnanci rozbil dveře za dvacet tisíc korun.
18.07.2018 - 08:00
Zanedbaná Arnoldova vila by se mohla dočkat rekonstrukce. O peníze na opravu požádá Muzeum města Brna Norské fondy. Ve vile by v budoucnu mohlo vzniknout Centrum dialogu – místo pro poznávání naší...
17.07.2018 - 19:13
Komentáře