Reklama
reklama

Trabanty EGU, BABU a celý žlutý cirkus naživo. To je výstava Trabantem kolem světa v brněnském Semilassu

Brněnské Semilasso bude hostit od 21. 6. do 18. 9. 2016 novou výstavu Dana Přibáně TRABANTEM KOLEM SVĚTA. „Návštěvníci budou mít možnost živě zhlédnout všechna expediční vozidla, která budou naaranžována do autentických situací, které jejich posádka v průběhu cest zažila. 

Dan Přibáň a jeho tým překonal ve žlutých Trabantech s minimálním technickým i cestovatelským zázemím Hedvábnou stezku, Afriku, Jižní Ameriku i Austrálii. Na některé projekty přizval dokonce i vozíčkáře a jezdce na motocyklu Jawa či Čezeta 175. Díky slovenskému a polskému zastoupení měly poslední expedice mezinárodní rozměr. Filmové zpracování jeho cest dosáhlo obrovského úspěchu v tuzemských kinech, a Dan se tak stal v současnosti nejpopulárnějším českým cestovatelem.

"Snad na každé mojí přednášce se někdo ptá, jestli jsou naši trabanti někde k vidění, a já je musím vždycky zklamat. K tomu mám hrozně rád zážitková muzea a jednou bych chtěl mít expediční muzeum. Takže když přišli kluci ze Semilassa s nápadem na výstavu, byla to jasná volba! Je další splněný sen", dodal k připravované výstavě Dan Přibáň.

Velká letní výstava, která vznikne v brněnském Semilasse, si klade za cíl představit ucelenou formou vše, co Dan a jeho parťáci od úvodní myšlenky až do dneška dokázali. „Tento nesmírně sympatický projekt dokazuje, že nic na světě není nemožné a že vůle je hodnota, která dokáže konkurovat penězům, moderní technice a konzumnímu digitálnímu životnímu stylu“, sdělil Aleš Hrbek z pořádající agentury Glanc Music.

Od expedičních trabantů Egu a Babu, polského „malucha“ a motorek, cestovatelských potřeb, bivaků a dalších rekvizit přes nesmírně široký filmový a fotografický archiv, až po interaktivní prvky a vychytávky, to vše zažijí návštěvníci této výstavy. Navíc doplněné o doprovodné přednáškové, hudební a gastronomické programy, které budou výstavu rozšiřovat v zahradě kulturního centra.

Bude to výstava trochu poučná a poznávací, trochu trhlá a zábavná, ale každopádně nesmírně lidská a pozitivní. Výstava, která si vedle letní zábavy klade za hlavní cíl jediné -  najít v každém návštěvníkovi naději. Naději, že nikdy není pozdě, a že když chcete a máte pevnou vůli a víru, můžete dosáhnout ve svém životě čehokoliv.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře