Reklama
reklama

Teplo příští rok v Brně nezdraží, víc nezaplatí ani nájemníci mrakodrapu AZ Tower

Lidé bydlící ve více než 90 tisících brněnských domácností, kterým do radiátorů ústředního topení dodává teplo společnost Teplárny Brno, mohou zůstat v klidu. I přes růst cen zemního plynu nezaplatí příští rok za topení víc, než v roce letošním. Teplárny totiž nebudou zdražovat. Levné teplo mohou využívat nejen nemocnice, byty nebo úřady, ale například i nájemníci nejvyššího mrakodrapu v republice AZ Toweru.

Cena zůstane v průměru na úrovni 580 korun za gigajoule a teplárny příští rok nezdraží. „Jedním z důvodů je to, že městská firma stihla nakoupit 91 procent zásob zemního plynu ještě před intervencí České národní banky, která vedla k oslabení koruny,“ uvedl generální ředitel Tepláren Brno Petr Fajmon s tím, že firma drží cenu pro odběratele na nízké úrovni také díky úsporám a modernizacím. „Pravidelně investujeme stamiliony korun ročně do přestavby zastaralých parovodů na horkovody,“ nastínil ředitel.

V příštím roce se tak budou opravovat parovody v Kozí ulici, na Malinovském náměstí a na Kolišti v centru Brna. A to v budoucnu může vést ke snížení ceny tepla.

Poslední topná sezona byla průměrná. Výjimečná byla jen počtem topných dnů a konečným datem ukončení. Letos totiž kvůli výraznému ochlazení musely radiátory topit ještě na konci května a dodávky do sítě ukončily teplárny až 4. června.

Teplárny Brno zásobují teplem přes 90 tisíc brněnských domácností. Kromě bytových domů i školy, úřady nebo nemocnice. Letos připojila například špičkovou kliniku ICRC při Fakultní nemocnici u svaté Anny nebo nejvyšší mrakodrap v Česku AZ Tower.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Komentáře