Reklama
reklama

Teplo příští rok v Brně nezdraží, víc nezaplatí ani nájemníci mrakodrapu AZ Tower

Lidé bydlící ve více než 90 tisících brněnských domácností, kterým do radiátorů ústředního topení dodává teplo společnost Teplárny Brno, mohou zůstat v klidu. I přes růst cen zemního plynu nezaplatí příští rok za topení víc, než v roce letošním. Teplárny totiž nebudou zdražovat. Levné teplo mohou využívat nejen nemocnice, byty nebo úřady, ale například i nájemníci nejvyššího mrakodrapu v republice AZ Toweru.

Cena zůstane v průměru na úrovni 580 korun za gigajoule a teplárny příští rok nezdraží. „Jedním z důvodů je to, že městská firma stihla nakoupit 91 procent zásob zemního plynu ještě před intervencí České národní banky, která vedla k oslabení koruny,“ uvedl generální ředitel Tepláren Brno Petr Fajmon s tím, že firma drží cenu pro odběratele na nízké úrovni také díky úsporám a modernizacím. „Pravidelně investujeme stamiliony korun ročně do přestavby zastaralých parovodů na horkovody,“ nastínil ředitel.

V příštím roce se tak budou opravovat parovody v Kozí ulici, na Malinovském náměstí a na Kolišti v centru Brna. A to v budoucnu může vést ke snížení ceny tepla.

Poslední topná sezona byla průměrná. Výjimečná byla jen počtem topných dnů a konečným datem ukončení. Letos totiž kvůli výraznému ochlazení musely radiátory topit ještě na konci května a dodávky do sítě ukončily teplárny až 4. června.

Teplárny Brno zásobují teplem přes 90 tisíc brněnských domácností. Kromě bytových domů i školy, úřady nebo nemocnice. Letos připojila například špičkovou kliniku ICRC při Fakultní nemocnici u svaté Anny nebo nejvyšší mrakodrap v Česku AZ Tower.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře