Reklama
reklama

Teplo příští rok v Brně nezdraží, víc nezaplatí ani nájemníci mrakodrapu AZ Tower

Lidé bydlící ve více než 90 tisících brněnských domácností, kterým do radiátorů ústředního topení dodává teplo společnost Teplárny Brno, mohou zůstat v klidu. I přes růst cen zemního plynu nezaplatí příští rok za topení víc, než v roce letošním. Teplárny totiž nebudou zdražovat. Levné teplo mohou využívat nejen nemocnice, byty nebo úřady, ale například i nájemníci nejvyššího mrakodrapu v republice AZ Toweru.

Cena zůstane v průměru na úrovni 580 korun za gigajoule a teplárny příští rok nezdraží. „Jedním z důvodů je to, že městská firma stihla nakoupit 91 procent zásob zemního plynu ještě před intervencí České národní banky, která vedla k oslabení koruny,“ uvedl generální ředitel Tepláren Brno Petr Fajmon s tím, že firma drží cenu pro odběratele na nízké úrovni také díky úsporám a modernizacím. „Pravidelně investujeme stamiliony korun ročně do přestavby zastaralých parovodů na horkovody,“ nastínil ředitel.

V příštím roce se tak budou opravovat parovody v Kozí ulici, na Malinovském náměstí a na Kolišti v centru Brna. A to v budoucnu může vést ke snížení ceny tepla.

Poslední topná sezona byla průměrná. Výjimečná byla jen počtem topných dnů a konečným datem ukončení. Letos totiž kvůli výraznému ochlazení musely radiátory topit ještě na konci května a dodávky do sítě ukončily teplárny až 4. června.

Teplárny Brno zásobují teplem přes 90 tisíc brněnských domácností. Kromě bytových domů i školy, úřady nebo nemocnice. Letos připojila například špičkovou kliniku ICRC při Fakultní nemocnici u svaté Anny nebo nejvyšší mrakodrap v Česku AZ Tower.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Komentáře