Reklama
reklama

Téměř 40 % cestujících z Letiště Brno jsou mladí do 30 let

Brno je městem mladých, a ti rádi cestují, poznávají a baví se. Letiště Brno, druhé největší letiště v ČR, jim nabízí pohodlné a cenově dostupné spojení s některými „studentskými“ destinacemi v Evropě. Vyhledávané jsou linky do Londýna nebo do nizozemského Eindhovenu.

„Mladí mají stále větší zájem o levné létání do evropských destinací. Důkazem je, že lidé do 30 let tvoří 35 – 40 % cestujících na pravidelných linkách z Letiště Brno. Je to dáno nejen tím, že Brno je studentské město, ale i velmi příznivou cenou letenek z Letiště Brno. Svou roli hraje samozřejmě i to, že u mladých téměř neexistuje jazyková bariéra a mají tak možnost využít širokou nabídku studijních možností v zahraničí,“ říká Radek Lang, vedoucí úseku přepravní provoz, Letiště Brno.

Brno je mladé zejména svými studenty, kterých je na brněnských univerzitách přibližně 83 tisíc. V průběhu akademického školního roku tak město ožije čilým ruchem. Na brněnských vysokých školách každoročně přibývá také zahraničních studentů. V současné době je jich kolem 11 tisíc ze všech koutů světa. Podle nedávné studentské ankety si vybrali Brno díky výborné kvalitě jeho škol, ale také díky přátelskému prostředí a dobrému doporučení svých přátel, kteří Brno již znali. Pro mladé lidi je typický neustálý pohyb a cestování, stále častěji tak využívají služeb Letiště Brno. Nejde však „pouze“ o odlet českých a moravských studentů a mladých do evropských metropolí, ale i o přílet cizinců do Brna ať už z důvodů studijních nebo poznávacích, kdy často tito mladí lidé letí navštívit své české přátele.

 

Linkou s největším podílem mladých do 30 let je spojení s nizozemským Eindhovenem, který patří k zajímavým centrům vzdělání a kultury. Jestliže Brno slouží díky své poloze jako výhodné startovací místo k cestám nejen po České republice, ale také do Rakouska či na Slovensko, z Eindhovenu zase mladí vyjíždějí po celém Nizozemsku, Belgii či Německu. Letiště Brno-Tuřany jim tyto cesty ještě zkracuje. 

Druhou nejžádanější destinací je mezi mladými Londýn. Jedno z turisticky nejpřitažlivějších evropských měst nabízí v každou roční dobu špičkové kulturní akce, koncerty, muzikály, výstavy, nebo fascinující fotbalová utkání. Britská metropole však láká mladé i širokými možnostmi studia a vzdělávání: od zdokonalování angličtiny v jazykových kurzech, přes krátkodobé studijní pobyty a odborné praxe, až po stále vyhledávanější bakalářské a doktorandské studium. S přímým spojením z letiště Brno-Tuřany na londýnská letiště Londýn Stansted a Londýn Luton za velmi příznivé ceny je britská metropole i dopravně velmi dostupná.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře