Reklama
reklama

Téměř 40 % cestujících z Letiště Brno jsou mladí do 30 let

Brno je městem mladých, a ti rádi cestují, poznávají a baví se. Letiště Brno, druhé největší letiště v ČR, jim nabízí pohodlné a cenově dostupné spojení s některými „studentskými“ destinacemi v Evropě. Vyhledávané jsou linky do Londýna nebo do nizozemského Eindhovenu.

„Mladí mají stále větší zájem o levné létání do evropských destinací. Důkazem je, že lidé do 30 let tvoří 35 – 40 % cestujících na pravidelných linkách z Letiště Brno. Je to dáno nejen tím, že Brno je studentské město, ale i velmi příznivou cenou letenek z Letiště Brno. Svou roli hraje samozřejmě i to, že u mladých téměř neexistuje jazyková bariéra a mají tak možnost využít širokou nabídku studijních možností v zahraničí,“ říká Radek Lang, vedoucí úseku přepravní provoz, Letiště Brno.

Brno je mladé zejména svými studenty, kterých je na brněnských univerzitách přibližně 83 tisíc. V průběhu akademického školního roku tak město ožije čilým ruchem. Na brněnských vysokých školách každoročně přibývá také zahraničních studentů. V současné době je jich kolem 11 tisíc ze všech koutů světa. Podle nedávné studentské ankety si vybrali Brno díky výborné kvalitě jeho škol, ale také díky přátelskému prostředí a dobrému doporučení svých přátel, kteří Brno již znali. Pro mladé lidi je typický neustálý pohyb a cestování, stále častěji tak využívají služeb Letiště Brno. Nejde však „pouze“ o odlet českých a moravských studentů a mladých do evropských metropolí, ale i o přílet cizinců do Brna ať už z důvodů studijních nebo poznávacích, kdy často tito mladí lidé letí navštívit své české přátele.

 

Linkou s největším podílem mladých do 30 let je spojení s nizozemským Eindhovenem, který patří k zajímavým centrům vzdělání a kultury. Jestliže Brno slouží díky své poloze jako výhodné startovací místo k cestám nejen po České republice, ale také do Rakouska či na Slovensko, z Eindhovenu zase mladí vyjíždějí po celém Nizozemsku, Belgii či Německu. Letiště Brno-Tuřany jim tyto cesty ještě zkracuje. 

Druhou nejžádanější destinací je mezi mladými Londýn. Jedno z turisticky nejpřitažlivějších evropských měst nabízí v každou roční dobu špičkové kulturní akce, koncerty, muzikály, výstavy, nebo fascinující fotbalová utkání. Britská metropole však láká mladé i širokými možnostmi studia a vzdělávání: od zdokonalování angličtiny v jazykových kurzech, přes krátkodobé studijní pobyty a odborné praxe, až po stále vyhledávanější bakalářské a doktorandské studium. S přímým spojením z letiště Brno-Tuřany na londýnská letiště Londýn Stansted a Londýn Luton za velmi příznivé ceny je britská metropole i dopravně velmi dostupná.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Komentáře