Reklama
reklama

Téměř 40 % cestujících z Letiště Brno jsou mladí do 30 let

Brno je městem mladých, a ti rádi cestují, poznávají a baví se. Letiště Brno, druhé největší letiště v ČR, jim nabízí pohodlné a cenově dostupné spojení s některými „studentskými“ destinacemi v Evropě. Vyhledávané jsou linky do Londýna nebo do nizozemského Eindhovenu.

„Mladí mají stále větší zájem o levné létání do evropských destinací. Důkazem je, že lidé do 30 let tvoří 35 – 40 % cestujících na pravidelných linkách z Letiště Brno. Je to dáno nejen tím, že Brno je studentské město, ale i velmi příznivou cenou letenek z Letiště Brno. Svou roli hraje samozřejmě i to, že u mladých téměř neexistuje jazyková bariéra a mají tak možnost využít širokou nabídku studijních možností v zahraničí,“ říká Radek Lang, vedoucí úseku přepravní provoz, Letiště Brno.

Brno je mladé zejména svými studenty, kterých je na brněnských univerzitách přibližně 83 tisíc. V průběhu akademického školního roku tak město ožije čilým ruchem. Na brněnských vysokých školách každoročně přibývá také zahraničních studentů. V současné době je jich kolem 11 tisíc ze všech koutů světa. Podle nedávné studentské ankety si vybrali Brno díky výborné kvalitě jeho škol, ale také díky přátelskému prostředí a dobrému doporučení svých přátel, kteří Brno již znali. Pro mladé lidi je typický neustálý pohyb a cestování, stále častěji tak využívají služeb Letiště Brno. Nejde však „pouze“ o odlet českých a moravských studentů a mladých do evropských metropolí, ale i o přílet cizinců do Brna ať už z důvodů studijních nebo poznávacích, kdy často tito mladí lidé letí navštívit své české přátele.

 

Linkou s největším podílem mladých do 30 let je spojení s nizozemským Eindhovenem, který patří k zajímavým centrům vzdělání a kultury. Jestliže Brno slouží díky své poloze jako výhodné startovací místo k cestám nejen po České republice, ale také do Rakouska či na Slovensko, z Eindhovenu zase mladí vyjíždějí po celém Nizozemsku, Belgii či Německu. Letiště Brno-Tuřany jim tyto cesty ještě zkracuje. 

Druhou nejžádanější destinací je mezi mladými Londýn. Jedno z turisticky nejpřitažlivějších evropských měst nabízí v každou roční dobu špičkové kulturní akce, koncerty, muzikály, výstavy, nebo fascinující fotbalová utkání. Britská metropole však láká mladé i širokými možnostmi studia a vzdělávání: od zdokonalování angličtiny v jazykových kurzech, přes krátkodobé studijní pobyty a odborné praxe, až po stále vyhledávanější bakalářské a doktorandské studium. S přímým spojením z letiště Brno-Tuřany na londýnská letiště Londýn Stansted a Londýn Luton za velmi příznivé ceny je britská metropole i dopravně velmi dostupná.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Současná situace s městskou hromadnou dopravou v Brně se nezlepší. Naopak. Brňané mohou očekávat další výluky. Od půlnoci 16. července 2018 do 27. července 2018 přestanou jezdit tramvaje mezi...
13.07.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Úderům do hlavy ocelovými tyčemi se nevyhnul starší muž, kterého napadla trojice mladíků ve věku třináct a patnáct let. Muž v autě s pootevřeným okýnkem spal. Děti putovali do výchovného zařízení.
13.07.2018 - 11:35
Komentáře