Reklama
reklama

Strom Brněnských Vánoc 2016 na náměstí Svobody bude měřit 15,5 metrů

Uprostřed vánočních trhů na náměstí Svobody bude letos zářit 15,5 metrů vysoká jedle obrovská. Strom vyrostl ve Školním lesním podniku Masarykův les Křtiny Mendelovy univerzity v Brně v nadmořské výšce přibližně 500 metrů. 

V letošním roce ho vybírali odborníci, posuzovali ho pracovníci Ústavu nauky o dřevě Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně a prošel také zátěžovou analýzou. V souladu s celkovou výzdobou náměstí bude i vánoční strom oděn do bílé barvy. Výsledného slavnostního vzhledu se dosáhne pomocí tisíce LED světel a bílých vánočních koulí.

Vánoční strom již tradičně předá Brnu obec Bílovice nad Svitavou. U Myslivny lišky Bystroušky se v pondělí 14. listopadu v 16 hodin uskuteční tradiční vzpomínkové odpoledne a slavnostní předání vánočního stromu. Vzpomínat se bude na Lidušku, dítě odložené 22. prosince 1919 pod strom poblíž myslivny. Na spisovatele Rudolfa Těsnohlídka, který toto děvčátko s přáteli náhodou v lese našel. Na událost, která ho inspirovala k založení tradice vánočních stromů a sbírek pro děti, které potřebují pomoc. Z výtěžku první sbírky, organizované spisovatelem Těsnohlídkem, byl v Brně postaven Dětský domov Dagmar. 

V pátek 25. listopadu se v 17 hodin na brněnském náměstí Svobody slavnostně rozsvítí strom. A to bude znamenat jediné - Brněnské Vánoce 2016 začínají. 

Už ve čtyři hodiny odpoledne vystoupí na pódiu jeden z nejlepších českých beatboxerů En.dru. V 16.20 hodin  projdou náměstím velké loutky z V.O.S.A. Theatre. Následovat bude oficiální zahájení Brněnských Vánoc primátorem města Brna Petrem Vokřálem a požehnání od biskupa brněnského Vojtěcha Cikrleho. Samotné rozsvícení stromu bude doprovázet vizuální show z dílny Visualů a po něm zazpívá Dětský sbor Brno. Až do šesti hodin pak bude pokračovat společný koncert En.dru, Sisy Fehérové a JeNa Hovorky, tedy kombinace hip hopu, soulu, funku a elektroswingu v podání největších mistrů beatboxu a jedné z nejvýraznějších zpěvaček nastupující generace. Na závěr slavnostního večera pak na plátně zimního kina poběží filmová klasika Hrátky s čertem.

V pátek také začnou vánoční trhy. Od 9 do 21.45 hodin bude otevřeno všech 58 stánků na náměstí Svobody, stánky na Dominikánském náměstí a skleněné moduly v Radnické ulici.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Festival Foto: TIC
Největší oslava letošního 100. výročí založení samostatného Československa se odehrála na téměř 6,5 hektaru se po 3 týdny a 4 víkendy. Přinesla 85 koncertů, 55 besed, dala vzniknout jednomu novému...
19.06.2018 - 08:00
Rozšířená realita, autentické historické příběhy a šifry – tyto novinky mohou zažít návštěvníci hradu Špilberk v Brně. Hra „Příběhy z kasemat“ jim představí tuto klasickou brněnskou památku...
18.06.2018 - 21:18
Fotografie z festivalu Foto: Kamenka open facebook
V Kamenné čtvrti v Brně se bude od pátku do neděle konat festival nesoucí název Kamenka open. Představí se například cimbálový soubor a další živá muzika, divadlo nebo cirkus.
18.06.2018 - 11:08
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vzlykající dívka pomohla strážníkům dopadnout šestnáctiletého útočníka, který napadl jejího přítele. Při další kontrole dokladů navíc strážníci odhalili pět lidí, po kterých bylo vyhlášeno celostátní...
18.06.2018 - 08:00
Komentáře