Reklama
reklama

Strážníci přispějí k bezpečným oslavám nového roku

Posílené počty strážníků se o silvestrovské noci zaměří na bezpečí v ulicích Brna. Městská policie preventivně zkontroluje zejména místa, kde se při oslavách příchodu nového roku tradičně schází nejvíce lidí.

Strážníci dohlédnou mimo jiné na náměstí Svobody, Masarykovu ulici i okolí hlavního nádraží. Zvýšenou pozornost budou věnovat autobusovým rozjezdům. Městská policie celkově zintenzivní výkon služby a hlídky je možné očekávat i tam, kde pořadatelé ohlásili odpalování větších ohňostrojů.

Veřejný pořádek hodlají strážníci kontrolovat také na místech, kde lze z předchozích zkušeností předpokládat porušování veřejného pořádku, riziko poranění zejména pyrotechnikou nebo škody na majetku, ale také zcela namátkově.

I během loňských oslav se zabývali agresivním chováním, popíjením nezletilých a odchytávali rovnou desítku zaběhnutých psů, jež vylekaly dělobuchy a petardy. Specialisté z odchytové služby proto doporučují majitelům, aby na přelomu roku své psy raději nepouštěli z vodítka ani ve výbězích a nevenčili je kolem půlnoci, pokud to není nezbytně nutné.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře