Reklama
reklama

Strážníci přispějí k bezpečným oslavám nového roku

Posílené počty strážníků se o silvestrovské noci zaměří na bezpečí v ulicích Brna. Městská policie preventivně zkontroluje zejména místa, kde se při oslavách příchodu nového roku tradičně schází nejvíce lidí.

Strážníci dohlédnou mimo jiné na náměstí Svobody, Masarykovu ulici i okolí hlavního nádraží. Zvýšenou pozornost budou věnovat autobusovým rozjezdům. Městská policie celkově zintenzivní výkon služby a hlídky je možné očekávat i tam, kde pořadatelé ohlásili odpalování větších ohňostrojů.

Veřejný pořádek hodlají strážníci kontrolovat také na místech, kde lze z předchozích zkušeností předpokládat porušování veřejného pořádku, riziko poranění zejména pyrotechnikou nebo škody na majetku, ale také zcela namátkově.

I během loňských oslav se zabývali agresivním chováním, popíjením nezletilých a odchytávali rovnou desítku zaběhnutých psů, jež vylekaly dělobuchy a petardy. Specialisté z odchytové služby proto doporučují majitelům, aby na přelomu roku své psy raději nepouštěli z vodítka ani ve výbězích a nevenčili je kolem půlnoci, pokud to není nezbytně nutné.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře