Reklama
reklama

Starou osadu čeká rekonstrukce

Jeden z nejvytíženějších uzlů brněnské městské dopravy, Stará osada v Židenicích, se do konce letošního roku dočká revitalizace. Denně zde přestoupí tisíce lidí a stávající zázemí této zátěži nevyhovuje. Místní radnice proto plánuje u zastávek zvýšit počet laviček, ale například zbudovat i prolézačky pro děti či kuřárnu. Vylepšovat se bude i nedaleký podchod.

„Jezdím tudy skoro denně a málokdy se mi podaří se posadit na lavičku. Buď je plná, nebo třeba špinavá a ve špatném stavu. O tom, že by se tady mělo něco dělat nevím, ale určitě budu ráda, když se to na zastávkách zlepší,“ podělila se o své zkušenosti důchodkyně Naděžda Komárková. Zastávku i lavičky by měla zastínit i nová zeleň a zvýšit by se měl i počet odpadkových košů.

Podle plánů se u zastávek objeví i částečně krytá kuřárna s popelníky. To se naopak nelíbí Petru Kadlecovi, který přes Starou Osadu také často jezdí. „Dělat kuřárnu u zastávek podle mě není dobrý nápad. V jejich blízkosti by se vůbec nemělo kouřit. Ostatním je to nepříjemné.“  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře