Reklama
reklama

Starobrno společně s Petrem Švancarou rozjíždí petici za nový stadion Za Lužánkami

První podpisy se dnes objevily na petici ZA NOVÝ STADION ZA LUŽÁNKAMI. Petiční výbor ustanovili fotbalista Petr Švancara a manažer značky Starobrno Petr Syřiště, takže proto patřily právě jim. Cílem petice je dosáhnout toho, aby vedení města Brna v čele s primátorem Petrem Vokřálem udělalo vše pro vybudování nového stadionu za Lužánkami nejpozději do roku 2020.

Petr Švancara se chtěl se svou profesionální kariérou 27. června rozloučit na místě, které je s ní nerozlučně spjato – na stadionu Za Lužánkami. Proto se před pár měsíci zrodil nápad, který zpočátku vypadal snad i bláznivě: uvést stadion do takového stavu, aby se na něm mohlo odehrát fotbalové utkání. Brňáky však nápad chytil za srdce a opravdu to dokázali! Petr Švancara ani jeho příznivci samozřejmě nechtějí, aby budoucnost fotbalového stadionu Za Lužánkami skončila jediným odehraným zápasem. Fotbalista Petr Švancara a manažer značky Starobrno Petr Syřiště proto ustanovili petiční výbor ve věci petice ZA NOVÝ STADION ZA LUŽÁNKAMI.

Autoři a signatáři petice jsou přesvědčeni, že k Brnu nový fotbalový stadion prostě patří. Brno totiž má nejvyšší mrakodrap v republice, nejkrásnější vilu i největší výstavní halu. V minulosti mělo i nejlepší fotbalový stadion Za Lužánkami, kam chodili Brňané bez rozdílu společenského postavení i názorů. Od roku 2001 ovšem tento svatostánek sportu chátral. To se na jaře změnilo, dobrovolníci zde zdarma odpracovali tisíce hodin. „Podepisuji se pod tuto petici ne jako sportovec, ale jako Brňan. Kdyby nám začala padat katedrála svatého Petra a Pavla nebo se nakláněl morový sloup na náměstí Svobody, zachoval bych se stejně,“ konstatoval Petr Švancara.

Stejný názor na věc má i manažer značky Starobrno Petr Syřiště. „Stadion Za Lužánky k Brnu patří zcela neodmyslitelně, je to jeden ze symbolů našeho města. A značka Starobrno jako další symbol Brna tam chce zpět. Proto pomáháme, a snahu všech o obnovu stadionu podporujeme, jak můžeme,“ řekl Petr Syřiště.

Pro veřejnost bude petice v nejbližší době k dispozici na internetu (e-petice.cz), v prodejně top4footall v Bubeníčkově ulici, Pivovarské prodejně v ulici Hlinky i ve vybraných starobrněnských hospodách. Podpisovat se samozřejmě bude i ve stáncích pivovaru Starobrno na plánované rozlučce Petra Švancary.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Komentáře