Reklama
reklama

Starobrno Pivovarská restaurace má za sebou zkušební provoz

Otevřením výstavy Starobrno pod mikroskopem začíná „ostrý“ provoz oblíbené Starobrno Pivovarské restaurace na Mendlově náměstí v Brně, která po zevrubné rekonstrukci otevřela 24. března. 

Starobrno Pivovarskou restauraci se podařilo zrekonstruovat v  rekordním čase za pouhých 70 dnů.  Autorem návrhu je známý architekt Igor Valachovič. Kromě piva i špičkové gastronomie zde hosté dostanou i něco navíc: zážitky, které si z jiných restaurací běžně neodnášejí.

Dominant je v nové restauraci hned několik: už na první pohled návštěvníky ohromí tři pětimetrové lustry, složené z několika úrovní pivních lahví – na každém je jich 350. V prostoru dále okamžitě upoutá i katedrální patnáct metrů dlouhý výčep s šestnácti kohouty a další raritou  - chlazením pivních sklenic pro čepování piva. V interiéru zaujme i skleněné pivní hospodářství s tanky, kam mohou hosté nejen nahlížet, ale v některých případech do něj i vstupovat. „Plánujeme pořádání prohlídek. Pivní sommeliér může hostům pivo nejen doporučit a poradit, k jakému jídlu se hodí, ale také o všem kolem piva povykládat a ukázat, jak se ošetřuje, čepuje a skladuje,“ konstatoval provozovatel Starobrno Pivovarské restaurace Josef Blaštík. Brzy zde podle něj představí i unikátní gastronomický koncept Beer and Food, který předvede netradiční skloubení surovin pro výrobu piva a jídla. Hosté dále dostanou příležitost odnést si domů pivo přímo od čepu, které se bude z tanku stáčet do netradičních lahví.

Od čtvrtka si všichni mohou prohlédnout unikátní výstavu Starobrno pod mikroskopem, která vznikla díky spolupráci pivovaru Starobrno s výrobcem elektronových mikroskopů, firmou FEI. K vidění je soubor dvaceti exponátů s pivní tématikou, jako je pyl chmelu nebo 5000 krát zvětšené pivní kvasinky. "Všechny vystavené obrazy vznikly v našem brněnském technologickém centru ze vzorků přímo z pivovaru. Výstava tak propojuje dva obory, které mají v Brně dlouhou a úspěšnou tradici: pivovarnictví a elektronovou mikroskopii," uvedl generální ředitel FEI Czech Republic Jiří Očadlík.

Restaurace má kapacitu 286 míst, na nově rekonstruovanou terasu, mimochodem největší na Moravě, se vejde přes 350 hostů. Součástí objektu je i Starobrno Pivnice, která se v novém kabátě štamgastům představila v roce 2013. Celkově všechny provozy uspokojí až 650 hostů najednou. Součástí objektu je i secesní sál, vhodný pro pořádání konferencí a výstav.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kontrola ledu Foto: Centrum news
Muž si chtěl v Králově Poli zkrátit cestu přes jezírko. To ale nebylo dostatečně zamrzlé a muž se propadl do ledové vody. Nebýt náhodného kolemjdoucího, patrně by utonul.
24.01.2018 - 07:23
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Komentáře