Reklama
reklama

Starobrno Pivovarská restaurace má za sebou zkušební provoz

Otevřením výstavy Starobrno pod mikroskopem začíná „ostrý“ provoz oblíbené Starobrno Pivovarské restaurace na Mendlově náměstí v Brně, která po zevrubné rekonstrukci otevřela 24. března. 

Starobrno Pivovarskou restauraci se podařilo zrekonstruovat v  rekordním čase za pouhých 70 dnů.  Autorem návrhu je známý architekt Igor Valachovič. Kromě piva i špičkové gastronomie zde hosté dostanou i něco navíc: zážitky, které si z jiných restaurací běžně neodnášejí.

Dominant je v nové restauraci hned několik: už na první pohled návštěvníky ohromí tři pětimetrové lustry, složené z několika úrovní pivních lahví – na každém je jich 350. V prostoru dále okamžitě upoutá i katedrální patnáct metrů dlouhý výčep s šestnácti kohouty a další raritou  - chlazením pivních sklenic pro čepování piva. V interiéru zaujme i skleněné pivní hospodářství s tanky, kam mohou hosté nejen nahlížet, ale v některých případech do něj i vstupovat. „Plánujeme pořádání prohlídek. Pivní sommeliér může hostům pivo nejen doporučit a poradit, k jakému jídlu se hodí, ale také o všem kolem piva povykládat a ukázat, jak se ošetřuje, čepuje a skladuje,“ konstatoval provozovatel Starobrno Pivovarské restaurace Josef Blaštík. Brzy zde podle něj představí i unikátní gastronomický koncept Beer and Food, který předvede netradiční skloubení surovin pro výrobu piva a jídla. Hosté dále dostanou příležitost odnést si domů pivo přímo od čepu, které se bude z tanku stáčet do netradičních lahví.

Od čtvrtka si všichni mohou prohlédnout unikátní výstavu Starobrno pod mikroskopem, která vznikla díky spolupráci pivovaru Starobrno s výrobcem elektronových mikroskopů, firmou FEI. K vidění je soubor dvaceti exponátů s pivní tématikou, jako je pyl chmelu nebo 5000 krát zvětšené pivní kvasinky. "Všechny vystavené obrazy vznikly v našem brněnském technologickém centru ze vzorků přímo z pivovaru. Výstava tak propojuje dva obory, které mají v Brně dlouhou a úspěšnou tradici: pivovarnictví a elektronovou mikroskopii," uvedl generální ředitel FEI Czech Republic Jiří Očadlík.

Restaurace má kapacitu 286 míst, na nově rekonstruovanou terasu, mimochodem největší na Moravě, se vejde přes 350 hostů. Součástí objektu je i Starobrno Pivnice, která se v novém kabátě štamgastům představila v roce 2013. Celkově všechny provozy uspokojí až 650 hostů najednou. Součástí objektu je i secesní sál, vhodný pro pořádání konferencí a výstav.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víkend na silnicích v Jihomoravském kraji nebyl k řidičům laskavý. Po nedělní smrtelné nehodě dvou motorkářů zemřel v neděli těsně po půlnoci na silnici mezi Hodonínem a Moravskou Novou Vsí další...
16.07.2018 - 19:50
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
Komentáře