Reklama
reklama

Starobrno Medium získalo v Táboře Extra zlatou pivní pečeť za vůbec nejlepší pivo soutěže

Tábor, 23. února 2015 – Extra zlatá pivní pečeť za vůbec nejlepší pivo soutěže, do které bylo přihlášeno přes 700 vzorků piva z celkem 165 pivovarů z 15 zemí. A Zlatá pivní pečeť za první místo v kategorii světlých ležáků (11 % hm.) Obě uvedené ceny získalo v Táboře pivo Starobrno Medium na prestižní degustační soutěži Zlatá pivní pečeť, která se konala u příležitosti Reprezentačních pivních slavností v Táboře. Ceny vítězným pivovarům se předávaly v sobotu.

Výrobní tým starobrněnského pivovaru slaví fantastický úspěch. Vůbec poprvé v historii získalo Starobrno Medium hlavní cenu – Extra zlatou pivní pečeť.

Jsme nadšení, je to opravdu historický úspěch. Já osobně si cením toho, že naší konkurencí na soutěži byly i malé pivovary. My jsme svým vítězstvím popřeli tvrzení těch, kteří nás zaškatulkovali jako tzv. „eurobeery“. A dále si považuji toho, že jde o soutěž, v níž degustují opravdoví odborníci. A porazili jsme i prémiové ležáky,“ komentoval vítězství sládek pivovaru Starobrno Libor Doseděl.

Kromě vítězství napříč kategoriemi Starobrno Medium zvítězilo i v té své – kategorii světlých ležáků (11 % hm.) a získalo Zlatou pivní pečeť za první místo. Zde bylo přihlášeno úctyhodných 40 vzorků piv.

Starobrno Medium je dlouhodobě jedním z nejoblíbenějších piv z portfolia pivovaru. Jde o světlý ležák se 4,7 % alkoholu, vyráběný z nejlepšího moravského sladu a žateckého chmele. Letos se této značce daří opravdu mimořádně. Na degustační soutěži Zlatý pohár Pivex 2015 získalo druhé místo v soutěži čepovaných piv Zlatá soudek a Certifikát kvality, který svědčí o vyrovnanosti vysoké kvality piva.

Tuzemské i zahraniční pivovary letos v Táboře soutěžily v celkem 28 kategoriích. Při letošních Reprezentačních slavnostech v Táboře přitom šlo opět o rekordní počty, protože se jich účastnilo 165 pivovarů z 15 zemí, které do soutěže přihlásily přes 700 vzorků piv. Velký zájem o soutěž měly opět české pivovary, zúčastnily se jí i další tradiční pivní velmoci jako Německo, Rakousko, Belgie a Severní Irsko. Nechyběly ovšem pivovary ze vzdálenějších míst – USA, Japonska či Izraele.

Do odborné poroty Zlaté pivní pečeti zasedli degustátoři z renomovaných světových certifikačních a garančních společností, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, reprezentanti cechovních pivovarnických organizací, pedagogové středních škol a potravinářských fakult či chemicko technologických univerzit a samozřejmě i vybraní pivovarníci českých i zahraničních pivovarů, především sládci. Hodnotící komisi tak představuje padesát profesionálů, kteří při přísně anonymních degustacích posuzují vůni, chuť, plnost a říz všech přihlášených vzorků. Vítězové jednotlivých kategorií získají právo užívat titul a známku Zlatá pivní pečeť 2015. A vítěz absolutní Extra zlatou pivní pečeť.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře