Reklama
reklama

Starobrno Medium získalo v Táboře Extra zlatou pivní pečeť za vůbec nejlepší pivo soutěže

Tábor, 23. února 2015 – Extra zlatá pivní pečeť za vůbec nejlepší pivo soutěže, do které bylo přihlášeno přes 700 vzorků piva z celkem 165 pivovarů z 15 zemí. A Zlatá pivní pečeť za první místo v kategorii světlých ležáků (11 % hm.) Obě uvedené ceny získalo v Táboře pivo Starobrno Medium na prestižní degustační soutěži Zlatá pivní pečeť, která se konala u příležitosti Reprezentačních pivních slavností v Táboře. Ceny vítězným pivovarům se předávaly v sobotu.

Výrobní tým starobrněnského pivovaru slaví fantastický úspěch. Vůbec poprvé v historii získalo Starobrno Medium hlavní cenu – Extra zlatou pivní pečeť.

Jsme nadšení, je to opravdu historický úspěch. Já osobně si cením toho, že naší konkurencí na soutěži byly i malé pivovary. My jsme svým vítězstvím popřeli tvrzení těch, kteří nás zaškatulkovali jako tzv. „eurobeery“. A dále si považuji toho, že jde o soutěž, v níž degustují opravdoví odborníci. A porazili jsme i prémiové ležáky,“ komentoval vítězství sládek pivovaru Starobrno Libor Doseděl.

Kromě vítězství napříč kategoriemi Starobrno Medium zvítězilo i v té své – kategorii světlých ležáků (11 % hm.) a získalo Zlatou pivní pečeť za první místo. Zde bylo přihlášeno úctyhodných 40 vzorků piv.

Starobrno Medium je dlouhodobě jedním z nejoblíbenějších piv z portfolia pivovaru. Jde o světlý ležák se 4,7 % alkoholu, vyráběný z nejlepšího moravského sladu a žateckého chmele. Letos se této značce daří opravdu mimořádně. Na degustační soutěži Zlatý pohár Pivex 2015 získalo druhé místo v soutěži čepovaných piv Zlatá soudek a Certifikát kvality, který svědčí o vyrovnanosti vysoké kvality piva.

Tuzemské i zahraniční pivovary letos v Táboře soutěžily v celkem 28 kategoriích. Při letošních Reprezentačních slavnostech v Táboře přitom šlo opět o rekordní počty, protože se jich účastnilo 165 pivovarů z 15 zemí, které do soutěže přihlásily přes 700 vzorků piv. Velký zájem o soutěž měly opět české pivovary, zúčastnily se jí i další tradiční pivní velmoci jako Německo, Rakousko, Belgie a Severní Irsko. Nechyběly ovšem pivovary ze vzdálenějších míst – USA, Japonska či Izraele.

Do odborné poroty Zlaté pivní pečeti zasedli degustátoři z renomovaných světových certifikačních a garančních společností, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, reprezentanti cechovních pivovarnických organizací, pedagogové středních škol a potravinářských fakult či chemicko technologických univerzit a samozřejmě i vybraní pivovarníci českých i zahraničních pivovarů, především sládci. Hodnotící komisi tak představuje padesát profesionálů, kteří při přísně anonymních degustacích posuzují vůni, chuť, plnost a říz všech přihlášených vzorků. Vítězové jednotlivých kategorií získají právo užívat titul a známku Zlatá pivní pečeť 2015. A vítěz absolutní Extra zlatou pivní pečeť.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Každý si představuje ideální víkend jinak. Ten před Velikonocemi, tedy 24. a 25. března, si zájemci mohou zajít do infocentra jaderné elektrárny Dukovany, které si pro návštěvníky připravilo...
20.03.2018 - 14:00
Komentáře