Reklama
reklama

Starobrno Medium slavilo úspěch na brněnském Pivexu

Brno -  Předáním cen vítězným pivovarům skončila včera večer v hotelu Voroněž prestižní degustační soutěž Zlatý pohár Pivex 2015. Velmi dobře v ní obstál pivovar Starobrno, jehož značka Medium získala druhé místo v soutěži čepovaných piv Zlatý soudek Pivex. Starobrno Mediu patří také Certifikát kvality.

Starobrno Medium je dlouhodobě jedním z nejoblíbenějších piv z portfolia pivovaru. Jde o světlý ležák se 4,7 % alkoholu, vyráběný z nejlepšího moravského sladu a žateckého chmele. Na Zlatém soudku Pivex Medium soutěžilo v kategorii světlý ležák.

Druhé ocenění – Certifikát kvality -  svědčí o vyrovnanosti vysoké kvality piva. Stejné ocenění Starobrno Medium na Pivexu získalo i v roce 2014.

„Pivex je důležitá a mezi pivovarskými odborníky vážená soutěž s dlouhodobou tradicí. Stejně tradičně se nám na ní daří i nám a úspěchu si pokaždé velmi ceníme. Svědčí totiž o tom, že naše piva, vařená z poctivých a nejkvalitnějších surovin, mají vyrovnanou kvalitu, a že naši sládci mají být na co hrdí. Naše piva chutnají nejen našim spotřebitelům, ale také odborníkům,“ komentoval udělení cen Milan Schramm, výrobní ředitel českého HEINEKENu, kterému pivovar Starobrno patří.

Soutěž v degustacích lahvových piv je dvoukolová. Letos se do pěti základních kategorií přihlásilo třináct pivovarů s celkem čtyřiceti vzorky, které posuzovali zástupci soutěžních pivovarů i odborníci z Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského v Praze. Hodnotí se chuť, plnost, vůně, říz a hořkost. K degustacím lahvových piv v roce 2014 přibyla novinka  - soutěž sudových piv Zlatý soudek, letos se tak konal druhý ročník. Jednokolová soutěž se uskutečnila včera, a to v kategoriích světlé výčepní pivo a světlý ležák, kde se sešlo 22 vzorků.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře