Reklama
reklama

Starobrno Medium slavilo úspěch na brněnském Pivexu

Brno -  Předáním cen vítězným pivovarům skončila včera večer v hotelu Voroněž prestižní degustační soutěž Zlatý pohár Pivex 2015. Velmi dobře v ní obstál pivovar Starobrno, jehož značka Medium získala druhé místo v soutěži čepovaných piv Zlatý soudek Pivex. Starobrno Mediu patří také Certifikát kvality.

Starobrno Medium je dlouhodobě jedním z nejoblíbenějších piv z portfolia pivovaru. Jde o světlý ležák se 4,7 % alkoholu, vyráběný z nejlepšího moravského sladu a žateckého chmele. Na Zlatém soudku Pivex Medium soutěžilo v kategorii světlý ležák.

Druhé ocenění – Certifikát kvality -  svědčí o vyrovnanosti vysoké kvality piva. Stejné ocenění Starobrno Medium na Pivexu získalo i v roce 2014.

„Pivex je důležitá a mezi pivovarskými odborníky vážená soutěž s dlouhodobou tradicí. Stejně tradičně se nám na ní daří i nám a úspěchu si pokaždé velmi ceníme. Svědčí totiž o tom, že naše piva, vařená z poctivých a nejkvalitnějších surovin, mají vyrovnanou kvalitu, a že naši sládci mají být na co hrdí. Naše piva chutnají nejen našim spotřebitelům, ale také odborníkům,“ komentoval udělení cen Milan Schramm, výrobní ředitel českého HEINEKENu, kterému pivovar Starobrno patří.

Soutěž v degustacích lahvových piv je dvoukolová. Letos se do pěti základních kategorií přihlásilo třináct pivovarů s celkem čtyřiceti vzorky, které posuzovali zástupci soutěžních pivovarů i odborníci z Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského v Praze. Hodnotí se chuť, plnost, vůně, říz a hořkost. K degustacím lahvových piv v roce 2014 přibyla novinka  - soutěž sudových piv Zlatý soudek, letos se tak konal druhý ročník. Jednokolová soutěž se uskutečnila včera, a to v kategoriích světlé výčepní pivo a světlý ležák, kde se sešlo 22 vzorků.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře