Reklama
reklama

Špilberk žije 12 měsíců v roce a má i svoji tramvaj

Na hradě Špilberku turistická sezóna nekončí. Muzeum města Brna v něm bez ustání pořádá výstavy a akce po celý rok. To vám teď připomene tramvaj s obřím potiskem. 

„Špilberk žije 12 měsíců v roce“, hlásá nápis na tramvaji, kterou od listopadu můžete potkat na kolejích v brněnských ulicích. Na podzim obvykle na hradech a zámcích končí turistická sezóna a lidem se uzavřou, tomu se ale Špilberk vymyká. Sídlí v něm totiž Muzeum města Brna. „Výstavy se tu konají po celý rok, stejně tak nejrůznější akce. Oblíbené kasematy i stálé expozice jsou také otevřené celoročně. Žádná zimní přestávka se nekoná a na Špilberku to skutečně žije po všech 12 měsíců,“ říká mluvčí muzea Michael Kalábek.

Hrad Špilberk se dá navštívit kdykoli. Ani s příchodem chladného počasí se jeho brány nezavírají. Ba naopak, i v zimě často začínají výstavy a jeho známá lákadla jsou taktéž beze změny k vidění. 

A co se na Špilberku zrovna chystá? Třeba dvě výstavy: tvorbu brněnské dětské ilustrátorky Vlasty Švejdové představí od 19. listopadu výstava Hádám, hádám pohádku a řemeslné klobouky Magdalény Kopotové od 3. prosince výstava A klobouk dělá dámu. K nim se budou vázat i nejrůznější akce – k výstavě ilustrací Pohádkové Vánoce v sobotu 12. prosince a také dvakrát čtení pohádek a autogramiáda autorky (21. listopadu a 9. ledna). Výstavu klobouků zase doplní akce Dámská jízda mezi klobouky s módní přehlídkou a fotoateliérem 9. prosince nebo výměnný bazar Nejen klobouk dělá dámu 16. ledna.

Kromě toho je do konce roku otevřená výstava Žít pivo o pivní historii na Brněnsku. Tu zase doplní připomínky 210 let od úmrtní geniálního sládka a pivního reformátora Františka Ondřeje Poupěte. 28. listopadu čekají návštěvníky komentované prohlídky výstavy Žít pivo, ochutnávka s pivotékou Ogar a řízené degustace s brněnskými sládky; 1. prosince pak přednáška Libora Vykoupila František Ondřej Poupě a české pivovarnictví i s ochutnávkou. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře