Reklama
reklama

Špilberk žije 12 měsíců v roce a má i svoji tramvaj

Na hradě Špilberku turistická sezóna nekončí. Muzeum města Brna v něm bez ustání pořádá výstavy a akce po celý rok. To vám teď připomene tramvaj s obřím potiskem. 

„Špilberk žije 12 měsíců v roce“, hlásá nápis na tramvaji, kterou od listopadu můžete potkat na kolejích v brněnských ulicích. Na podzim obvykle na hradech a zámcích končí turistická sezóna a lidem se uzavřou, tomu se ale Špilberk vymyká. Sídlí v něm totiž Muzeum města Brna. „Výstavy se tu konají po celý rok, stejně tak nejrůznější akce. Oblíbené kasematy i stálé expozice jsou také otevřené celoročně. Žádná zimní přestávka se nekoná a na Špilberku to skutečně žije po všech 12 měsíců,“ říká mluvčí muzea Michael Kalábek.

Hrad Špilberk se dá navštívit kdykoli. Ani s příchodem chladného počasí se jeho brány nezavírají. Ba naopak, i v zimě často začínají výstavy a jeho známá lákadla jsou taktéž beze změny k vidění. 

A co se na Špilberku zrovna chystá? Třeba dvě výstavy: tvorbu brněnské dětské ilustrátorky Vlasty Švejdové představí od 19. listopadu výstava Hádám, hádám pohádku a řemeslné klobouky Magdalény Kopotové od 3. prosince výstava A klobouk dělá dámu. K nim se budou vázat i nejrůznější akce – k výstavě ilustrací Pohádkové Vánoce v sobotu 12. prosince a také dvakrát čtení pohádek a autogramiáda autorky (21. listopadu a 9. ledna). Výstavu klobouků zase doplní akce Dámská jízda mezi klobouky s módní přehlídkou a fotoateliérem 9. prosince nebo výměnný bazar Nejen klobouk dělá dámu 16. ledna.

Kromě toho je do konce roku otevřená výstava Žít pivo o pivní historii na Brněnsku. Tu zase doplní připomínky 210 let od úmrtní geniálního sládka a pivního reformátora Františka Ondřeje Poupěte. 28. listopadu čekají návštěvníky komentované prohlídky výstavy Žít pivo, ochutnávka s pivotékou Ogar a řízené degustace s brněnskými sládky; 1. prosince pak přednáška Libora Vykoupila František Ondřej Poupě a české pivovarnictví i s ochutnávkou. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře