Reklama
reklama

SMS jízdenky v Brně? Cestující se dočkají možná do konce roku

Napsat do telefonu pár znaků a odeslat. Počkat na doručení SMS jízdenky. Nastoupit do tramvaje a odjet. V Praze, Ostravě, Hradci Králově nebo v Liberci je to pro cestující městskou hromadnou dopravou samozřejmost. V Brně se ale tuto službu stále nedaří spustit. Dva tendry na SMS jízdenky tu skončily neúspěchem.

Původní výběrové řízení po roce tahanic s Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže v dubnu úředníci zrušili. V červnu vypsali zbrusu nové, ale i to musel dopravní podnik podle zákona zrušit, v soutěži totiž zůstala jen jedna firma.

Do třetího tendru třetího na poskytování služby SMS jízdenky pro Dopravní podnik města Brna se přihlásily opět tři společnosti. Jsou jimi Airtoy, Materna Communication a Direct Pay. „Vítěz by měl být známý do týdne a lidé by mohli platit jízdenky přes telefon ještě do konce roku,“ uvedla mluvčí dopravního podniku Linda Hailichová. Dopravní podnik nastavil maximální hodnotu zakázky na 8,5 milionu korun.

Do podlimitní zakázky se nyní nepřihlásila firma Erika, která službu provozuje již v sedmi českých městech. Nově se v tendru naopak objevila pražská firma Direct Pay, která poskytuje službu například v Liberci. Materna Communication působí v Hradci Králové či v Karlových Varech. Airtoy zatím tuto službu neprovozuje, ale je nachystaná. Kritéria totiž splňují všichni uchazeči, nyní už jde pouze o cenu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře