Reklama
reklama

SMS jízdenky v Brně? Cestující se dočkají možná do konce roku

Napsat do telefonu pár znaků a odeslat. Počkat na doručení SMS jízdenky. Nastoupit do tramvaje a odjet. V Praze, Ostravě, Hradci Králově nebo v Liberci je to pro cestující městskou hromadnou dopravou samozřejmost. V Brně se ale tuto službu stále nedaří spustit. Dva tendry na SMS jízdenky tu skončily neúspěchem.

Původní výběrové řízení po roce tahanic s Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže v dubnu úředníci zrušili. V červnu vypsali zbrusu nové, ale i to musel dopravní podnik podle zákona zrušit, v soutěži totiž zůstala jen jedna firma.

Do třetího tendru třetího na poskytování služby SMS jízdenky pro Dopravní podnik města Brna se přihlásily opět tři společnosti. Jsou jimi Airtoy, Materna Communication a Direct Pay. „Vítěz by měl být známý do týdne a lidé by mohli platit jízdenky přes telefon ještě do konce roku,“ uvedla mluvčí dopravního podniku Linda Hailichová. Dopravní podnik nastavil maximální hodnotu zakázky na 8,5 milionu korun.

Do podlimitní zakázky se nyní nepřihlásila firma Erika, která službu provozuje již v sedmi českých městech. Nově se v tendru naopak objevila pražská firma Direct Pay, která poskytuje službu například v Liberci. Materna Communication působí v Hradci Králové či v Karlových Varech. Airtoy zatím tuto službu neprovozuje, ale je nachystaná. Kritéria totiž splňují všichni uchazeči, nyní už jde pouze o cenu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře