Reklama
reklama

SMS jízdenky v Brně? Cestující se dočkají možná do konce roku

Napsat do telefonu pár znaků a odeslat. Počkat na doručení SMS jízdenky. Nastoupit do tramvaje a odjet. V Praze, Ostravě, Hradci Králově nebo v Liberci je to pro cestující městskou hromadnou dopravou samozřejmost. V Brně se ale tuto službu stále nedaří spustit. Dva tendry na SMS jízdenky tu skončily neúspěchem.

Původní výběrové řízení po roce tahanic s Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže v dubnu úředníci zrušili. V červnu vypsali zbrusu nové, ale i to musel dopravní podnik podle zákona zrušit, v soutěži totiž zůstala jen jedna firma.

Do třetího tendru třetího na poskytování služby SMS jízdenky pro Dopravní podnik města Brna se přihlásily opět tři společnosti. Jsou jimi Airtoy, Materna Communication a Direct Pay. „Vítěz by měl být známý do týdne a lidé by mohli platit jízdenky přes telefon ještě do konce roku,“ uvedla mluvčí dopravního podniku Linda Hailichová. Dopravní podnik nastavil maximální hodnotu zakázky na 8,5 milionu korun.

Do podlimitní zakázky se nyní nepřihlásila firma Erika, která službu provozuje již v sedmi českých městech. Nově se v tendru naopak objevila pražská firma Direct Pay, která poskytuje službu například v Liberci. Materna Communication působí v Hradci Králové či v Karlových Varech. Airtoy zatím tuto službu neprovozuje, ale je nachystaná. Kritéria totiž splňují všichni uchazeči, nyní už jde pouze o cenu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře