Reklama
reklama

Skvělá hudba, pivní zóna, pivní škola, exkurze. To vše na Dni Starobrna už tuto sobotu

Oblíbený Den Starobrna se přiblížil – brány pivovaru v ulici Hlinky se všem návštěvníkům otevřou dokořán už tuto sobotu 3. září v 13:00 hodin. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část areálu bude patřit svátku piva a všemu, co souvisí s jeho výrobou, čepováním i konzumací. Jako průvodci celým odpolednem se představí Nasty, En.Dru a Petr Švancara.

Kromě skvělé hudby a piva si Den Starobrna nikdo nedokáže představit bez účasti HC Kometa. Také letos se na hlavním pódiu bude křtít hokejový dres pro novou sezónu a vzápětí se uskuteční autogramiáda celého A týmu hráčů. Odpoledne a večer už bude hlavní pódium patřit hudbě. V 15:30 se představí skupina Mandrage, v 17:30 vystoupí Tata Bojs a v 19:30 Jelen a od 21:00 hodin skupina MIG 21.

Na celém spodním nádvoří i prostoru před varnou vznikne velká pivní zóna. „Návštěvníci zde budou pivo nejen konzumovat, ale pokud budou chtít, leccos se o něm dozvědí. Ať už se to týká surovin, vlastní výroby, péče v restauracích, správného čepování i servírování,“ řekla manažerka Petra Gargošová, která má organizaci celé akce také na starosti. Pěknou atrakcí Dne Starobrna se podle ní stane dolní dvůr, kde vyroste trochu netradiční starobrněnská hospoda ve dvou stanech s atriem. Organizátoři si dali záležet na přípravě příjemného posezení v pivním stylu na nábytku z uzpůsobených sudů či přepravek. Příjemné zážitky doladí přítomnost krásných hostesek i konzumace skvělého piva – čepovat se zde budou všechny druhy, které se ve Starobrně vyrábějí. „Další možností, kde si lidé mohou nejen v klidu posedět, ale také se pobavit, nabídne odpočinková zóna se zábavou a hudbou ve sladovém dvoře v zadním traktu Pivovarské Starobrno restaurace,“ dodala Petra Gargošová.

Návštěvníci lační po informacích o pivu jistě ocení exkurzi s odborným výkladem do výrobních prostor pivovaru, která je v ceně vstupného. V prostoru před varnou pak všechny zájemce přivítají emeritní sládek Bohuslav Kandrnál a obchodní sládek Svatopluk Vrzala, tentokrát v roli učitelů. Pro všechny zájemce si připravili pivní školu s informacemi o výrobě piva, jeho složení i péči v samotných restauracích. Na místě ukážou, jak pivo správně čepovat. Absolventi pivní školy dostanou na památku certifikát.

Vstupné na celý výše uvedený program v předprodeji vstupenek TICKETSTREAM činí 99 korun. Lístky lze zakoupit i v Pivovarské prodejně u pivovaru v ulici Hlinky, a to v obou případech do čtvrtka 1. září včetně. Vstupenky budou i na místě v den konání za 139 korun. V ceně vstupného je i jedno pivo nebo limonáda zdarma. Děti do výšky 150 cm vstupné neplatí.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře