Reklama
reklama

Skvělá hudba, pivní zóna, pivní škola, exkurze. To vše na Dni Starobrna už tuto sobotu

Oblíbený Den Starobrna se přiblížil – brány pivovaru v ulici Hlinky se všem návštěvníkům otevřou dokořán už tuto sobotu 3. září v 13:00 hodin. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část areálu bude patřit svátku piva a všemu, co souvisí s jeho výrobou, čepováním i konzumací. Jako průvodci celým odpolednem se představí Nasty, En.Dru a Petr Švancara.

Kromě skvělé hudby a piva si Den Starobrna nikdo nedokáže představit bez účasti HC Kometa. Také letos se na hlavním pódiu bude křtít hokejový dres pro novou sezónu a vzápětí se uskuteční autogramiáda celého A týmu hráčů. Odpoledne a večer už bude hlavní pódium patřit hudbě. V 15:30 se představí skupina Mandrage, v 17:30 vystoupí Tata Bojs a v 19:30 Jelen a od 21:00 hodin skupina MIG 21.

Na celém spodním nádvoří i prostoru před varnou vznikne velká pivní zóna. „Návštěvníci zde budou pivo nejen konzumovat, ale pokud budou chtít, leccos se o něm dozvědí. Ať už se to týká surovin, vlastní výroby, péče v restauracích, správného čepování i servírování,“ řekla manažerka Petra Gargošová, která má organizaci celé akce také na starosti. Pěknou atrakcí Dne Starobrna se podle ní stane dolní dvůr, kde vyroste trochu netradiční starobrněnská hospoda ve dvou stanech s atriem. Organizátoři si dali záležet na přípravě příjemného posezení v pivním stylu na nábytku z uzpůsobených sudů či přepravek. Příjemné zážitky doladí přítomnost krásných hostesek i konzumace skvělého piva – čepovat se zde budou všechny druhy, které se ve Starobrně vyrábějí. „Další možností, kde si lidé mohou nejen v klidu posedět, ale také se pobavit, nabídne odpočinková zóna se zábavou a hudbou ve sladovém dvoře v zadním traktu Pivovarské Starobrno restaurace,“ dodala Petra Gargošová.

Návštěvníci lační po informacích o pivu jistě ocení exkurzi s odborným výkladem do výrobních prostor pivovaru, která je v ceně vstupného. V prostoru před varnou pak všechny zájemce přivítají emeritní sládek Bohuslav Kandrnál a obchodní sládek Svatopluk Vrzala, tentokrát v roli učitelů. Pro všechny zájemce si připravili pivní školu s informacemi o výrobě piva, jeho složení i péči v samotných restauracích. Na místě ukážou, jak pivo správně čepovat. Absolventi pivní školy dostanou na památku certifikát.

Vstupné na celý výše uvedený program v předprodeji vstupenek TICKETSTREAM činí 99 korun. Lístky lze zakoupit i v Pivovarské prodejně u pivovaru v ulici Hlinky, a to v obou případech do čtvrtka 1. září včetně. Vstupenky budou i na místě v den konání za 139 korun. V ceně vstupného je i jedno pivo nebo limonáda zdarma. Děti do výšky 150 cm vstupné neplatí.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře