Reklama
reklama

Skončila rekonstrukce kostela svatého Jakuba

Chrám sv. Jakuba v Brně je národní kulturní památkou a jednou z umělecko-historicky nejvýznamnějších pozdně gotických staveb na Moravě. Jeho rekonstrukce, která trvala 16 měsíců, byla dokončena v úterý 19. dubna uložením pamětní schránky uvnitř kostela.

Opravy se týkaly elektroinstalace, statického zajištění stavby, ale zahrnovaly i restaurátorské práce v interiéru kostela. Ty se týkaly především restaurování oltářů, obrazů, soch, ale například i chrámových lavic. Návštěvníci se tak budou moci v rámci nové expozice podívat také na kůr, do věže i ke krovu kostela a seznámí se s hudebním životem ve farnosti, vzácnými rukopisy či dějinami stavby. Připraveny jsou i virtuální prohlídky.

V úterý byla rekonstrukce symbolicky ukončena uložením pamětní měděné schránky. Pro příští generace bude za obrazem oltáře svatého Jana Nepomuckého zachována pamětní listina a dokumentace rekonstrukce v písemné i obrazové podobě.

Na slavnostní ukončení projektu a otevření stálé expozice proběhne v chrámu svatého Jakuba ve čtvrtek 28. dubna od 16 hodin.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře