Reklama
reklama

Sexistické prasátečko vyhrála reklama na erotický klub

Sedmý ročník anticeny Sexistické prasátečko vyhrála reklama na erotický klub. Další místa obsadily reklamy vysoké školy a politické strany.  Odborná porota se tentokrát shodla s veřejností a na obou stranách zvítězila reklama na erotický klub Cabaret Darling. 

Na druhém a třetím místě u veřejnosti skončila reklama brněnského Vysoké učení technického a ODS Praha 8. U odborné poroty se tyto reklamy dokonce dělí o druhé místo a na třetím místě skočila reklama na koupelny Sapho. V soutěži Sexistické prasátečko reklamy letos dostaly téměř tři tisíce hlasů. Slavnostní vyhlášení anticeny se koná dnes  6. listopadu v Domě pánů z Kunštátu v Brně a moderovat ho bude Bára Šichanová z Radia Wave. 

Nezisková organizace NESEHNUTÍ pokračuje v pořádání anticeny Sexistické prasátečko a tento rok ji vyhlašuje už po sedmé. V nominacích se sešlo 96 reklam, o kterých mohla veřejnost rozhodovat do 31. října. Z reklam volila i odborná porota, ve které zasedli odborníci a odbornice z genderové oblasti, reklamní i mediální osobnosti. Vítězem odborné poroty i veřejnosti se stala reklama erotického klubu Cabaret Darling, která posbírala 268 hlasů. Klub se prezentuje na pánských pisoárech explicitním vyobrazením ženského pohlaví. „Reklama je perverzní. Porušuje princip slušnosti až v takové míře, že je to neobvyklé,“ komentuje reklamu jeden z porotců Pavel Horňák, který je profesorem reklamní etiky na Slovensku a byl jedním ze zakladatelů slovenské Rady pre reklamu.

Na druhém místě skončilo propagační video Vysokého učení technického v Brně. Vlk z VUT získal od veřejnosti 182 hlasů.  I odborná porota ho dosadila na druhé místo. „Krásně natočený klip, který popírá všechny hodnoty, na kterých by univerzita měla stát. Absolvent má všechny předpoklady stát se pánem tvorstva, bezohlednost a dravost jsou prezentovány jako hlavní cíle vzdělávání,“ říká k reklamě jedna z porotkyň Lucie Jarkovská, která působí na Katedře sociologie Masarykovy univerzity.

U odborné poroty se s Vlkem z VUT dělí o druhé místo reklama místního sdružení ODS Praha 8, která jejím prostřednictvím lidem říkala, že „Jsou sexy!“.  „S nominovanými se snažíme více komunikovat. Ozvali se nám dokonce z tiskové kanceláře ODS s tím, že tato reklama není jejich oficiální a distancují se od ní. To oceňujeme,” říká jedna z pořadatelek soutěže Petra Havlíková z NESEHNUTÍ. „Obrázek byl v soutěži ovšem ponechán, protože se objevil na Facebooku ODS Prahy 8 v pozitivním kontextu a u politických stran je Sexistické prasátečko obzvlášť přísné,“ dodává Havlíková.

Anticena Sexistické prasátečko se bude vyhlašovat dnes 6. listopadu od 19 hodin v Domě pánů z Kunštátu v Brně na Dominikánském náměstí. Večerem bude provázet Bára Šichanová z radia Wave. Součástí večera bude také veganský raut od Tří ocásků, Divadlo na Rázcestí z Banské Bystrice a premiéra dokumentu o sexismu v reklamě.

Zdroj: Nesehnutí

Autor: 
redakce
Aktuálně
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Komentáře