Reklama
reklama

Sexistické prasátečko vyhrála reklama na erotický klub

Sedmý ročník anticeny Sexistické prasátečko vyhrála reklama na erotický klub. Další místa obsadily reklamy vysoké školy a politické strany.  Odborná porota se tentokrát shodla s veřejností a na obou stranách zvítězila reklama na erotický klub Cabaret Darling. 

Na druhém a třetím místě u veřejnosti skončila reklama brněnského Vysoké učení technického a ODS Praha 8. U odborné poroty se tyto reklamy dokonce dělí o druhé místo a na třetím místě skočila reklama na koupelny Sapho. V soutěži Sexistické prasátečko reklamy letos dostaly téměř tři tisíce hlasů. Slavnostní vyhlášení anticeny se koná dnes  6. listopadu v Domě pánů z Kunštátu v Brně a moderovat ho bude Bára Šichanová z Radia Wave. 

Nezisková organizace NESEHNUTÍ pokračuje v pořádání anticeny Sexistické prasátečko a tento rok ji vyhlašuje už po sedmé. V nominacích se sešlo 96 reklam, o kterých mohla veřejnost rozhodovat do 31. října. Z reklam volila i odborná porota, ve které zasedli odborníci a odbornice z genderové oblasti, reklamní i mediální osobnosti. Vítězem odborné poroty i veřejnosti se stala reklama erotického klubu Cabaret Darling, která posbírala 268 hlasů. Klub se prezentuje na pánských pisoárech explicitním vyobrazením ženského pohlaví. „Reklama je perverzní. Porušuje princip slušnosti až v takové míře, že je to neobvyklé,“ komentuje reklamu jeden z porotců Pavel Horňák, který je profesorem reklamní etiky na Slovensku a byl jedním ze zakladatelů slovenské Rady pre reklamu.

Na druhém místě skončilo propagační video Vysokého učení technického v Brně. Vlk z VUT získal od veřejnosti 182 hlasů.  I odborná porota ho dosadila na druhé místo. „Krásně natočený klip, který popírá všechny hodnoty, na kterých by univerzita měla stát. Absolvent má všechny předpoklady stát se pánem tvorstva, bezohlednost a dravost jsou prezentovány jako hlavní cíle vzdělávání,“ říká k reklamě jedna z porotkyň Lucie Jarkovská, která působí na Katedře sociologie Masarykovy univerzity.

U odborné poroty se s Vlkem z VUT dělí o druhé místo reklama místního sdružení ODS Praha 8, která jejím prostřednictvím lidem říkala, že „Jsou sexy!“.  „S nominovanými se snažíme více komunikovat. Ozvali se nám dokonce z tiskové kanceláře ODS s tím, že tato reklama není jejich oficiální a distancují se od ní. To oceňujeme,” říká jedna z pořadatelek soutěže Petra Havlíková z NESEHNUTÍ. „Obrázek byl v soutěži ovšem ponechán, protože se objevil na Facebooku ODS Prahy 8 v pozitivním kontextu a u politických stran je Sexistické prasátečko obzvlášť přísné,“ dodává Havlíková.

Anticena Sexistické prasátečko se bude vyhlašovat dnes 6. listopadu od 19 hodin v Domě pánů z Kunštátu v Brně na Dominikánském náměstí. Večerem bude provázet Bára Šichanová z radia Wave. Součástí večera bude také veganský raut od Tří ocásků, Divadlo na Rázcestí z Banské Bystrice a premiéra dokumentu o sexismu v reklamě.

Zdroj: Nesehnutí

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře