Reklama
reklama

Riskantní noční jízdu podnapilého řidiče ukončili až strážníci

Nebezpečnými manévry a agresivním stylem jízdy na sebe v neděli po druhé hodině ranní upoutal pozornost hlídky městské policie řidič opelu projíždějící Olomouckou ulicí. Muž strážníkům ještě chvíli ujížděl, dechová zkouška poté prokázala, že je v podnapilém stavu.

Na světelné křižovatce s Ostravskou vjel řidič na červenou do křižovatky, a když si to uvědomil, autem se nebezpečně pokoušel zacouvat zpět. Na zelené světlo se pak rychle rozjel a vzápětí bez použití oranžového směrového světla prudce přejel přes dva jízdní pruhy a odbočil do Životského ulice. Autohlídka městské policie tedy za vozidlem vyrazila a zapnutým majákem s rozsvíceným nápisem STOP mu dala pokyn k zastavení. Jednačtyřicetiletý řidič ujížděl ještě několik stovek metrů a až potom uposlechl a zastavil. Z jeho dechu byl cítit alkohol, a když mu při předkládání dokladu totožnosti vypadla z pouzdra pětisetkorunová bankovka, nechal ji ležet na zemi. Následně tvrdil, že mu ji hlídka chtěla odebrat. Dechovou zkoušku řidič opakovaně odmítl a provedl ji teprve po příjezdu přivolaných republikových policistů. Zvládl ji až na pátý pokus, nadýchal při ní 1,62 promile alkoholu v dechu a posléze se podrobil i odběru krve v nemocnici. Případ si kvůli podezření z trestného činu převzala republiková policie.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře