Reklama
reklama

Řidiči budou v centru opět parkovat od šesté hodiny večerní zdarma

Pozměněný systém parkovaní čeká řidiče v centru města. Platit bude od začátku července mimo městskou památkovou rezervaci. Motoristé získají navíc čtyři hodiny parkování zdarma, bezplatné stání totiž bude ve všední dny možné již od šesti hodin večer.

Systém zpoplatnění parkování se vlastně vrací k původnímu časovému rozmezí. Bezplatně zaparkovat svůj vůz od 18 hodin tak budou moci lidé ve všední dny na místech v ulicích Bratislavská, Dornych, Husitská, Komenského náměstí, Kounicova, Lidická, Mendlovo náměstí, Mezírka a třída Kapitána Jaroše.

V režimu zpoplatnění v časech od sedmé hodiny ranní do desáté večerní ve všední dny a od 7 hodin ráno do 13 hodin v sobotu zůstává parkování v městské památkové rezervaci, kde platí karty R a RP pro rezidenty. Oblast je ohraničena Kolištěm, Moravským a Malinovským náměstím a ulicemi Husova, Nádražní a Benešova.

Mírně je poupraven i ceník záchytného parkoviště Park and Ride u Ústředního hřbitova. Zde se zvýhodněné parkování prodlouží z dvanácti na celých dvacet čtyři hodin. Vstříc se radní snaží vyjít především řidičům, kteří na parkovišti nechávají vozidlo během pracovního dne, ale chtějí se ve městě zdržet i na večerní program.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Komentáře