Reklama
reklama

Řidiči budou v centru opět parkovat od šesté hodiny večerní zdarma

Pozměněný systém parkovaní čeká řidiče v centru města. Platit bude od začátku července mimo městskou památkovou rezervaci. Motoristé získají navíc čtyři hodiny parkování zdarma, bezplatné stání totiž bude ve všední dny možné již od šesti hodin večer.

Systém zpoplatnění parkování se vlastně vrací k původnímu časovému rozmezí. Bezplatně zaparkovat svůj vůz od 18 hodin tak budou moci lidé ve všední dny na místech v ulicích Bratislavská, Dornych, Husitská, Komenského náměstí, Kounicova, Lidická, Mendlovo náměstí, Mezírka a třída Kapitána Jaroše.

V režimu zpoplatnění v časech od sedmé hodiny ranní do desáté večerní ve všední dny a od 7 hodin ráno do 13 hodin v sobotu zůstává parkování v městské památkové rezervaci, kde platí karty R a RP pro rezidenty. Oblast je ohraničena Kolištěm, Moravským a Malinovským náměstím a ulicemi Husova, Nádražní a Benešova.

Mírně je poupraven i ceník záchytného parkoviště Park and Ride u Ústředního hřbitova. Zde se zvýhodněné parkování prodlouží z dvanácti na celých dvacet čtyři hodin. Vstříc se radní snaží vyjít především řidičům, kteří na parkovišti nechávají vozidlo během pracovního dne, ale chtějí se ve městě zdržet i na večerní program.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
Komentáře