Reklama
reklama

Řidiči budou v centru opět parkovat od šesté hodiny večerní zdarma

Pozměněný systém parkovaní čeká řidiče v centru města. Platit bude od začátku července mimo městskou památkovou rezervaci. Motoristé získají navíc čtyři hodiny parkování zdarma, bezplatné stání totiž bude ve všední dny možné již od šesti hodin večer.

Systém zpoplatnění parkování se vlastně vrací k původnímu časovému rozmezí. Bezplatně zaparkovat svůj vůz od 18 hodin tak budou moci lidé ve všední dny na místech v ulicích Bratislavská, Dornych, Husitská, Komenského náměstí, Kounicova, Lidická, Mendlovo náměstí, Mezírka a třída Kapitána Jaroše.

V režimu zpoplatnění v časech od sedmé hodiny ranní do desáté večerní ve všední dny a od 7 hodin ráno do 13 hodin v sobotu zůstává parkování v městské památkové rezervaci, kde platí karty R a RP pro rezidenty. Oblast je ohraničena Kolištěm, Moravským a Malinovským náměstím a ulicemi Husova, Nádražní a Benešova.

Mírně je poupraven i ceník záchytného parkoviště Park and Ride u Ústředního hřbitova. Zde se zvýhodněné parkování prodlouží z dvanácti na celých dvacet čtyři hodin. Vstříc se radní snaží vyjít především řidičům, kteří na parkovišti nechávají vozidlo během pracovního dne, ale chtějí se ve městě zdržet i na večerní program.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Komentáře