Reklama
reklama

Rekordní prázdninová návštěvnost a Den hantecu v zoo

Brněnská zoologická zahrada zaznamenala rekordní prázdninovou návštěvnost, kdy do zahrady přišlo 108 tisíc lidí. Návštěvnost července i srpna poprvé v historii zahrady překročila padesátitisícovou hranici. Na návštěvníky čeká po prázdninách několik zajímavých akcí. 

Návštěvnost všech měsíců letošního roku je v porovnání s loňským rokem lepší. Letošní prázdniny počtem návštěvníků dokonce překonaly i prázdniny roku 2008, kdy se v zahradě představila první lední medvíďata Bill a Tom. „Alfou a omegou je počasí, které pokud není příliš horké nebo deštivé, láká návštěvníky na Mniší horu. Navíc se snažíme připravovat stále zajímavější a atraktivnější doprovodné programy, abychom se nemuseli spoléhat jen na počasí,“ řekl ředitel Zoo Brno Martin Hovorka.

Jednou z takových akcí je i novinka v letošním programu s názvem Den hantezoo [hantecu], která se uskuteční v sobotu 3. září. Chcete se dozvědět, kdo je to tébichové plazoň nebo fógl fajrák? Právě první zářijovou sobotu budou mít návštěvníci brněnské zoo jedinečnou možnost poprvé slyšet komentované krmení ledních medvědů v hantecu a přečíst si sedm hantecových popisků zvířat. Chybět nebude ani koncert brněnského hudebního dua HlaHoLiM, jehož součástí je odborník na tuto speciální brněnskou mluvu Honza Hlaváček. „Hantec patří k Brnu stejně jako naše zoologická zahrada. Tak vznikl nápad vše propojit. Oslovili jsme známého brněnského hantecového guru Honzu Hlaváčka, který přeložil jedno komentované krmení a sedm popisků zvířat,“ řekl Michal Vaňáč, vedoucí útvaru vnějších vztahů. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře