Reklama
reklama

Radost v útulku: starousedlík Józa našel po šesti letech nový domov

Velkou radost a zároveň notnou dávku nostalgie přinesla do útulku brněnské městské policie dnešní nečekaná událost. Je dobře známo, že zájemci o opatrovnictví výrazně preferují štěňata, případně mladší pejsky, které si mohou vychovat podle svých představ. Ve středu se ovšem s personálem rozloučil starousedlík Józa, patnáctiletý kříženec jezevčíka, který řízením osudu doputoval do útulku 27. května 2007, tedy před šesti lety.

V prostředí zvířecích útulků se takový odchod do nového domova rovná téměř zázraku a zasloužila se o něj žena z Brna. "Józův příběh byl opravdu pohnutý, v roce 2007 se na chvíli podíval do opatrovnictví, nová pečovatelka ho ale záhy vrátila, protože chodil jejím slepicím na vajíčka. Možná i díky nim se Jožin dožil na jezevčíka tak požehnaného věku a jako zasloužilému veteránovi se mu v útulku poštěstilo, že kromě evidenčního čísla dostal i jméno," uvedl k odchodu pejska z útulku mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Zaměstnanci městského útulku nyní doufají, že jejich veselého známého, který obýval útulek ze všech psů nejdéle, čeká ještě dlouhý a spokojený rodinný život.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře