Reklama
reklama

Radost v útulku: starousedlík Józa našel po šesti letech nový domov

Velkou radost a zároveň notnou dávku nostalgie přinesla do útulku brněnské městské policie dnešní nečekaná událost. Je dobře známo, že zájemci o opatrovnictví výrazně preferují štěňata, případně mladší pejsky, které si mohou vychovat podle svých představ. Ve středu se ovšem s personálem rozloučil starousedlík Józa, patnáctiletý kříženec jezevčíka, který řízením osudu doputoval do útulku 27. května 2007, tedy před šesti lety.

V prostředí zvířecích útulků se takový odchod do nového domova rovná téměř zázraku a zasloužila se o něj žena z Brna. "Józův příběh byl opravdu pohnutý, v roce 2007 se na chvíli podíval do opatrovnictví, nová pečovatelka ho ale záhy vrátila, protože chodil jejím slepicím na vajíčka. Možná i díky nim se Jožin dožil na jezevčíka tak požehnaného věku a jako zasloužilému veteránovi se mu v útulku poštěstilo, že kromě evidenčního čísla dostal i jméno," uvedl k odchodu pejska z útulku mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Zaměstnanci městského útulku nyní doufají, že jejich veselého známého, který obýval útulek ze všech psů nejdéle, čeká ještě dlouhý a spokojený rodinný život.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře