Reklama
reklama

První Radio Cinema mohou zažít Brňané už tuto sobotu. Uslyší příběhy lidí z různých koutů světa

V sobotu 12. prosince se bude v Brně konat první Radio Cinema, večer představí návštěvníkům netradiční formu společného poslechového večera. Po úspěšných premiérách v Kodani a gruzínském Tbilisi se na pestré příběhy můžou těšit i v Česku.

Program večera představí výběr z tvorby 32 mladých lidí z Gruzie, Česka, Dánska, Španělska, Itálie, Ukrajiny a Estonska. Ti se letos potkali dvakrát na projektu The Sound Exchange v Kodani a Tbilisi, společně se učili vyjádřit se zvukem. Vznikly desítky příběhů na téma Domov a Hranice, v Brně zazní výběr těch nejzajímavějších.

„Návštěvníci se můžou těšit na netradiční osobní příběhy z válečného života, stále aktuální uprchlické téma. Nahlédneme ale i do netradičních rodinných příběhů a určitě bude důvod se taky zasmát vtipným sousedským vztahům,“ slibuje organizátorka Veronika Šiková.

Lidé budou moct díky kvalitnímu silent systému poslouchat zvuky přímo do sluchátek. Ty dostanou na místě večera v kulturním brněnském podniku PRAHA/ FÓRUM PRO ARCHITEKTURU A MÉDIA na ulici Husova 18, Brno. Příběhy budou přehrávány od 20.00 hodin v angličtině a vstup je dobrovolný.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Komentáře