Reklama
reklama

První Radio Cinema mohou zažít Brňané už tuto sobotu. Uslyší příběhy lidí z různých koutů světa

V sobotu 12. prosince se bude v Brně konat první Radio Cinema, večer představí návštěvníkům netradiční formu společného poslechového večera. Po úspěšných premiérách v Kodani a gruzínském Tbilisi se na pestré příběhy můžou těšit i v Česku.

Program večera představí výběr z tvorby 32 mladých lidí z Gruzie, Česka, Dánska, Španělska, Itálie, Ukrajiny a Estonska. Ti se letos potkali dvakrát na projektu The Sound Exchange v Kodani a Tbilisi, společně se učili vyjádřit se zvukem. Vznikly desítky příběhů na téma Domov a Hranice, v Brně zazní výběr těch nejzajímavějších.

„Návštěvníci se můžou těšit na netradiční osobní příběhy z válečného života, stále aktuální uprchlické téma. Nahlédneme ale i do netradičních rodinných příběhů a určitě bude důvod se taky zasmát vtipným sousedským vztahům,“ slibuje organizátorka Veronika Šiková.

Lidé budou moct díky kvalitnímu silent systému poslouchat zvuky přímo do sluchátek. Ty dostanou na místě večera v kulturním brněnském podniku PRAHA/ FÓRUM PRO ARCHITEKTURU A MÉDIA na ulici Husova 18, Brno. Příběhy budou přehrávány od 20.00 hodin v angličtině a vstup je dobrovolný.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře