Reklama
reklama

Program prvního adventního týdne Brněnských Vánoc přinese nejen zážitky, ale také dobré jídlo a pití

Brněnské Vánoce začaly a první adventní týden nabízí následující program, který probíhá na náměstí Svobody, Dominikánském náměstí a v Radnické ulici.

Pondělí:

Kromě pravidelného programu, začíná na náměstí Svobody v 17 hodin II. ročník oblíbeného projektu Osobnosti čtou dětem. A máme připravenou novinku: v prvním týdnu budou od pondělí do pátku číst herci a herečky Národního divadla Brno na pokračování knížku Brněnské pověsti, jejímž autorem je v pondělí první předčítající - herec Jakub Šafránek. Vstupenky nebo abonentky do Národního divadla si mohou návštěvníci koupit na stánku č. 58.

Na Dominikánském náměstí najdete na stáncích Gurmánských Vánoc obměněné menu nejlepších brněnských podniků, veškeré informace se dozví na Facebookové události Gurmánské Vánoce na Dominikánském náměstí.

Úterý:

Od 11.30 do 13.30 budeme na náměstí Svobody rozdávat šrůdl. Návštěvníci za něj mohou vložit do kasičky jakýkoliv obnos. Charitní projekt podpoří Domov sv. Markéty – azylový dům pro matky s dětmi v tísni Diecézní charity Brno.

Středa:

V 18 hodin nás čeká koncert Brněnské jazzové legendy s fenomenálními hudebníky Milanem Kašubou a Mojmírem Bártkem.

Čtvrtek:

V jednom ze skleněných city modulů v Radnické ulici začíná ve 12 hodin prodej vstupenek na Grand Prix České republiky silničních motocyklů 2017. K vidění bude i ostrý speciál ze seriálu MotoGP - vítězný motocykl Honda kubatury Moto2 z roku 2010. Akce trvá až do neděle 4. prosince, poté se budou vstupenky prodávat v předprodeji TIC.

Pátek:

Kompletní kolekci vánočních suvenýrů s motivem kaleidoskopu – vína, balicí papíry a krabičky, externí nabíječky, čokolády a krasohledy najdete ve skleněném city modulu na náměstí Svobody.

Sobota:

V 10 a ve 14 hodin vyjíždí z náměstí Svobody do ulic adventní minibus. Návštěvníci mohou vidět Brno a jeho památky z pohodlí sedačky ve vyhřátém minibusu, na trase je doprovodí průvodce, pro cizince jsou připraveny audioquidy s nahrávkou v angličtině a němčině.

V Křišťálovém sále Staré radnice se od 13 do 17 hodin konají Vánoční tvořivé dílny pro děti.

V 18 hodin začíná na náměstí Svobody koncert Lenky Dusilové.

Neděle:

V 18 hodin můžete na plátně na náměstí Svobody živě sledovat adventní koncert České televize.

Pravidelně:

Každý den večer od 19.30 hodin  hraje na náměstí Svobody zimní kino.
Rádi Vás přivítají v zimním baru, který nabízí tři desítky teplých vánočních nápojů.
Děti si mohou každý den vyrobit dárky a ozdoby ve Vánoční dílně ve skleněném city modulu na náměstí Svobody.
Ve všední dny do 18 hodin a v pátek, sobotu a v neděli do 22.30 hodin je otevřena nasvícená věž Staré radnice.
Vánoční atmosféru si můžete užít i v Brněnském podzemí – Labyrintu pod Zelným trhem, Mincmistrovském sklepě nebo v Kostnici nu sv. Jakuba.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kraj zřídil novou bezplatnou krizovou linku
Informační krizová linka Jihomoravského kraje bude sloužit ke zlepšení informovanosti občanům při krizových situacích a mimořádných událostech. V době „klidu“ volajícím oznámí, že neprobíhá krizový...
21.11.2017 - 08:08
Velice svérázně si představoval podnikání třiapadesátiletý muž ve svém obchodě.
20.11.2017 - 15:36
Vánoční trhy začnou v pátek
Jako každý rok, brněnské Vánoce odstartuje slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí Svobody. To se letos bude konat v pátek 24. listopadu v 17 hodin.
20.11.2017 - 08:00
V noci na neděli spěchali strážníci do Židenic, aby prověřili oznámení o údajném napadení na zastávce hromadné dopravy.
19.11.2017 - 19:13
Konstrukční i programovací schopnosti středoškoláků prověří oblíbená soutěž Merkur perFEKT Challenge. Mladí studenti téměř ze všech koutů republiky se utkají v úterý 21. listopadu 2017 v montování...
19.11.2017 - 15:00
Rozhodli jste se investovat finanční prostředky a pořídit si byt či dům a následně jej dále pronajímat? Nebo již s pronájmem nemovitosti zkušenosti máte? Pak jistě víte, že právě v případě pronájmu...
19.11.2017 - 08:33
Komentáře