Reklama
reklama

Program prvního adventního týdne Brněnských Vánoc přinese nejen zážitky, ale také dobré jídlo a pití

Brněnské Vánoce začaly a první adventní týden nabízí následující program, který probíhá na náměstí Svobody, Dominikánském náměstí a v Radnické ulici.

Pondělí:

Kromě pravidelného programu, začíná na náměstí Svobody v 17 hodin II. ročník oblíbeného projektu Osobnosti čtou dětem. A máme připravenou novinku: v prvním týdnu budou od pondělí do pátku číst herci a herečky Národního divadla Brno na pokračování knížku Brněnské pověsti, jejímž autorem je v pondělí první předčítající - herec Jakub Šafránek. Vstupenky nebo abonentky do Národního divadla si mohou návštěvníci koupit na stánku č. 58.

Na Dominikánském náměstí najdete na stáncích Gurmánských Vánoc obměněné menu nejlepších brněnských podniků, veškeré informace se dozví na Facebookové události Gurmánské Vánoce na Dominikánském náměstí.

Úterý:

Od 11.30 do 13.30 budeme na náměstí Svobody rozdávat šrůdl. Návštěvníci za něj mohou vložit do kasičky jakýkoliv obnos. Charitní projekt podpoří Domov sv. Markéty – azylový dům pro matky s dětmi v tísni Diecézní charity Brno.

Středa:

V 18 hodin nás čeká koncert Brněnské jazzové legendy s fenomenálními hudebníky Milanem Kašubou a Mojmírem Bártkem.

Čtvrtek:

V jednom ze skleněných city modulů v Radnické ulici začíná ve 12 hodin prodej vstupenek na Grand Prix České republiky silničních motocyklů 2017. K vidění bude i ostrý speciál ze seriálu MotoGP - vítězný motocykl Honda kubatury Moto2 z roku 2010. Akce trvá až do neděle 4. prosince, poté se budou vstupenky prodávat v předprodeji TIC.

Pátek:

Kompletní kolekci vánočních suvenýrů s motivem kaleidoskopu – vína, balicí papíry a krabičky, externí nabíječky, čokolády a krasohledy najdete ve skleněném city modulu na náměstí Svobody.

Sobota:

V 10 a ve 14 hodin vyjíždí z náměstí Svobody do ulic adventní minibus. Návštěvníci mohou vidět Brno a jeho památky z pohodlí sedačky ve vyhřátém minibusu, na trase je doprovodí průvodce, pro cizince jsou připraveny audioquidy s nahrávkou v angličtině a němčině.

V Křišťálovém sále Staré radnice se od 13 do 17 hodin konají Vánoční tvořivé dílny pro děti.

V 18 hodin začíná na náměstí Svobody koncert Lenky Dusilové.

Neděle:

V 18 hodin můžete na plátně na náměstí Svobody živě sledovat adventní koncert České televize.

Pravidelně:

Každý den večer od 19.30 hodin  hraje na náměstí Svobody zimní kino.
Rádi Vás přivítají v zimním baru, který nabízí tři desítky teplých vánočních nápojů.
Děti si mohou každý den vyrobit dárky a ozdoby ve Vánoční dílně ve skleněném city modulu na náměstí Svobody.
Ve všední dny do 18 hodin a v pátek, sobotu a v neděli do 22.30 hodin je otevřena nasvícená věž Staré radnice.
Vánoční atmosféru si můžete užít i v Brněnském podzemí – Labyrintu pod Zelným trhem, Mincmistrovském sklepě nebo v Kostnici nu sv. Jakuba.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Původně měla shlížet obří chobotnice na Prahu a stát se útočištěm budovy Národní knihovny České republiky. Nyní se do její zmenšené verze mohou uchýlit cestující brněnskou hromadnou dopravou na...
29.06.2017 - 15:24
Brno se stalo svátkem mladého sportu, když od soboty hostilo Olympiádu dětí a mládeže. V té triumfoval tým Jihomoravského kraje, který získal neuvěřitelných 40 zlatých, 34 stříbrných a 44 bronzových...
29.06.2017 - 12:26
Mezi ulicemi Křídlovická-Zahradnická došlo ke slavnostnímu otevření revitalizovaného parku, ve kterém naleznou návštěvníci například venkovní gril, dětské hřiště nebo dva výběhy pro psy.
29.06.2017 - 07:37
Období letních prázdnin využije Dopravní podnik města Brna k rekonstrukcím tramvajových tratí.
28.06.2017 - 19:39
Funkcionalistická obřadní síň od architekta Ivana Rullera dostala šanci na vzkříšení. Rada města Brna zrušila usnesení z roku 2011, ve kterém město odsouhlasilo její zbourání. Budova z roku 1983,...
28.06.2017 - 14:42
Muzeum města Brna i v tomto roce pořádá tematické přespání v kasematech na hradě Špilberku.
28.06.2017 - 09:52
Komentáře