Reklama
reklama

Prodloužený víkend přináší některé změny v brněnské MHD

O prodlouženém víkendu čeká cestující v brněnské MHD několik krátkodobých změn. DPMB využije dny volna k poslední letošní větší údržbě tramvajové tratě a současně posílí dopravu k Ústřednímu hřbitovu. Navíc ve středu a ve čtvrtek budou vozy MHD jezdit podle prázdninových jízdních řádů.

Výluka do oblasti Bohunic a Starého Lískovce

Od středy 26. října do neděle 30. října bude omezena tramvajová doprava do oblasti Bohunic a Starého Lískovce. Důvodem je výměna kolejových objektů a následné kompletní podbíjení tramvajové tratě od Krematoria až po smyčku Starý Lískovec. 

26. a 27. října

přerušen provoz v úseku Švermova – Starý Lískovec:

Tramvajové linky 6 a 8 budou ukončeny v zastávce Švermova a vynechají zastávky Osová, Dunajská a Starý Lískovec, smyčka. Přestup na autobusy náhradní dopravy je již v zastávce Běloruská.
Náhradní dopravu zajistí mimořádné autobusové linky:

linka x6: Běloruská – Humenná – Kosmonautů – Osová – Pod nemocnicí – Vltavská – Labská

linka x8: Běloruská – Humenná – Svah – Čermákova – Točná – U hřiště – Dunajská – Starý Lískovec, smyčka.

28. až 30. října:

přerušen provoz v úseku Krematorium – Starý Lískovec:

Linka 6 pojede pouze v úseku Královo Pole, nádraží – Celní a dále odklonem do smyčky Ústřední hřbitov. Linka 8 pojede pouze v úseku Mifkova – Nové sady.
Náhradní dopravu zajistí mimořádné autobusové linky x6 a x8 (viz výše), které budou z Běloruské prodlouženy po trase Uzbecká – Krematorium – Celní – Vojtova – Křídlovická – Soukenická – Nové sady – Hlavní nádraží.

Provoz MHD v období podzimních prázdnin

Ve středu 26. a ve čtvrtek 27. října bude doprava na linkách 1 – 99 vedena podle jízdních řádů platných pro pracovní dny PRÁZDNINY.
 V pátek 28. října bude doprava na linkách 1 – 99 vedena podle jízdních řádů platných pro SOBOTU.
 V sobotu 29. a v neděli 30. října budou v Brně platit běžné víkendové jízdní řády.

Posílení dopravy na Ústřední hřbitov

Ve dnech 28. října až 2. listopadu bude posílena doprava k areálu Ústředního hřbitova.

V pátek, v sobotu a v neděli (28. – 30. října) budou na linky 2 a 5 nasazeny vozy s větší kapacitou, navíc bude k Ústřednímu hřbitovu odkloněna linka 6. Současně budou všechny autobusy náhradní dopravy ve směru od Bohunic (mj. obsluhující ve směru z centra zastávku Krematorium) vedeny až k Hlavnímu nádraží.
 V pondělí, v úterý a ve středu (31. října – 2. listopadu) vždy od 8:30 do 18 hodin budou všechny spoje tramvajové linky 5 vedeny v celé trase Štefánikova čtvrť – Ústřední hřbitov (ruší se zkrácení vybraných spojů na Mendlovo náměstí).

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Festival Foto: TIC
Největší oslava letošního 100. výročí založení samostatného Československa se odehrála na téměř 6,5 hektaru se po 3 týdny a 4 víkendy. Přinesla 85 koncertů, 55 besed, dala vzniknout jednomu novému...
19.06.2018 - 08:00
Rozšířená realita, autentické historické příběhy a šifry – tyto novinky mohou zažít návštěvníci hradu Špilberk v Brně. Hra „Příběhy z kasemat“ jim představí tuto klasickou brněnskou památku...
18.06.2018 - 21:18
Fotografie z festivalu Foto: Kamenka open facebook
V Kamenné čtvrti v Brně se bude od pátku do neděle konat festival nesoucí název Kamenka open. Představí se například cimbálový soubor a další živá muzika, divadlo nebo cirkus.
18.06.2018 - 11:08
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vzlykající dívka pomohla strážníkům dopadnout šestnáctiletého útočníka, který napadl jejího přítele. Při další kontrole dokladů navíc strážníci odhalili pět lidí, po kterých bylo vyhlášeno celostátní...
18.06.2018 - 08:00
Komentáře