Reklama
reklama

Příští týden začnou v Brně opravy některých tramvajových tratí, dotknou se i jízdního řádu

Příští týden ve středu začnou stavební práce v ulici Olomoucká (Tržní – Životského). Další opravy jsou plánovány na duben, ty proběhnou v ulici Sochorova (Rosického náměstí – Kníničská). Nejrozsáhlejší opravy však čekají brněnské tramvajové tratě až v období letních prázdnin.

Dopravní podnik města Brna investuje v letošním roce do rekonstrukcí tramvajových tratí téměř 240 milionů korun. Již příští týden ve středu budou zahájeny stavební práce v ulici Olomoucká (Tržní – Životského). Rekonstrukce by měla skončit 30. června. „V tomto úseku bude tramvajová trať kompletně zmodernizována. Současně bude odhlučněna a uložena na antivibrační rohoži. Navíc se dočká proměny i zastávka Životského, která bude nově bezbariérová, “ uvedl generální ředitel DPMB Miloš Havránek.  Ve spolupráci s BKOM vznikne i nový přechod pro chodce. Celá rekonstrukce přitom bude probíhat za jednokolejného provozu tramvajové dopravy a z tohoto důvodu bude i dočasně upraven jízdní řád linek 8, 9 a 10, které tímto úsekem projíždějí. Odkloněny budou rovněž trolejbusové linky 31 a 33 jedoucí v úseku Spáčilova – Hlavní nádraží. Změnu zaznamená autobusová linka 64, která pojede po své obvyklé trase v úseku Červený Písek – Uzavřená a dále obousměrně odklonem ulicemi Šámalovou a Geislerovou pouze k zastávce Geislerova. Nebude tak obsluhovat zastávky Jílkova, Mošnova, Buzkova a Životského.

Další zahájení rekonstrukce plánuje DMPB na duben. Sanovat podloží pod kolejemi, nový kolejový svršek a taky trakční vedení dostane ulice Sochorova (Rosického náměstí – Kníničská). Počítá se i s opravou protihlukových prvků. Práce budou probíhat v rámci výluky ulic Minská – Horova a provoz MHD tak nebude ovlivněn. 

Nejrozsáhlejší vlna oprav čeká Brňany v období letních prázdnin, kdy proběhne velká část rekonstrukcí na následujících ulicích: Cejl (Koliště – Soudní), Husova (od rekonstruovaného úseku při ulici Pekařská – Nádražní). Během července a srpna se modernizace dočká i tramvajová trať Vejrostova (Kubíčkova – Ečerova).

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Komentáře