Reklama
reklama

Příměstské tábory zabaví děti ve dnech prázdnin. Užijí si cirkusu nebo indiánů

Blíží se konec října a s ním i dvoudenní školní prázdniny. Mnozí rodiče si už teď dělají starosti s tím, jak prázdniny při nedostatku dovolené „vyřeší“. Dobrou volbou mohou být příměstské a pobytové tábory. Například Středisko volného času Lužánky jich na svých pobočkách organizuje celkem sedmnáct.  

„Nabídka táborů je opravu rozmanitá a je z čeho vybírat. Velký zájem je o taneční tábor na pracovišti Louka, kde se budou děti učit různé taneční styly street dance,“ uvedla Milena Bogdálková z Lužánek. „Pro milovníky romantiky je připraven tábor na koních, sportovci mohou zlézat lanové překážky v Lanovém centru na Lesné, děti se mohou vydat na putování za tajemným dýňákem, zkusit si sázení květin ve skleníku na Lidické, užijí si cirkusové disciplíny nebo mohou vyjet za indiány do Bolešína,“ popsala Bogdálková. To  je však jen malý výčet aktivit, o dalších podrobně informují stránky CVČ Lužánky.

Tábory se liší programem a cenou a také jsou určeny pro děti stanovené věkové skupiny. Například tanečního tábora na „Louce“ na Vinohradech, o němž byla řeč, se mohou zúčastnit děti od 5 let do 16 let, budou pak rozděleny do tří věkových skupin.

Trochu nákladnější - za 1900 korun - ale zato třídenní pobyt nabízí pobočka Lány – Podzimky na koních v Podolí u Brna. Cena zahrnuje výcvik, program, teplé obědy a pitný režim. Pravěké dobrodružství slibuje pobytový tábor na Lišce v Bílovicích nad Svitavou „Boj o přežití“, který probíhá od 29. října až do 1. listopadu a je určen dětem od 6 do 12 let. Stojí 1200 korun.

Další pobočky připravují Cestu do neznáma (Lesná), Rytíře kulatého stolu (Lidická), Podzimní výtvarku (Lány), Malovaný cirkus (Lyska) a řadu dalších. Ceny začínají na 490 Kč a zahrnují teplý oběd i pracovní pomůcky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře