Reklama
reklama

Příměstské tábory zabaví děti ve dnech prázdnin. Užijí si cirkusu nebo indiánů

Blíží se konec října a s ním i dvoudenní školní prázdniny. Mnozí rodiče si už teď dělají starosti s tím, jak prázdniny při nedostatku dovolené „vyřeší“. Dobrou volbou mohou být příměstské a pobytové tábory. Například Středisko volného času Lužánky jich na svých pobočkách organizuje celkem sedmnáct.  

„Nabídka táborů je opravu rozmanitá a je z čeho vybírat. Velký zájem je o taneční tábor na pracovišti Louka, kde se budou děti učit různé taneční styly street dance,“ uvedla Milena Bogdálková z Lužánek. „Pro milovníky romantiky je připraven tábor na koních, sportovci mohou zlézat lanové překážky v Lanovém centru na Lesné, děti se mohou vydat na putování za tajemným dýňákem, zkusit si sázení květin ve skleníku na Lidické, užijí si cirkusové disciplíny nebo mohou vyjet za indiány do Bolešína,“ popsala Bogdálková. To  je však jen malý výčet aktivit, o dalších podrobně informují stránky CVČ Lužánky.

Tábory se liší programem a cenou a také jsou určeny pro děti stanovené věkové skupiny. Například tanečního tábora na „Louce“ na Vinohradech, o němž byla řeč, se mohou zúčastnit děti od 5 let do 16 let, budou pak rozděleny do tří věkových skupin.

Trochu nákladnější - za 1900 korun - ale zato třídenní pobyt nabízí pobočka Lány – Podzimky na koních v Podolí u Brna. Cena zahrnuje výcvik, program, teplé obědy a pitný režim. Pravěké dobrodružství slibuje pobytový tábor na Lišce v Bílovicích nad Svitavou „Boj o přežití“, který probíhá od 29. října až do 1. listopadu a je určen dětem od 6 do 12 let. Stojí 1200 korun.

Další pobočky připravují Cestu do neznáma (Lesná), Rytíře kulatého stolu (Lidická), Podzimní výtvarku (Lány), Malovaný cirkus (Lyska) a řadu dalších. Ceny začínají na 490 Kč a zahrnují teplý oběd i pracovní pomůcky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Každý si představuje ideální víkend jinak. Ten před Velikonocemi, tedy 24. a 25. března, si zájemci mohou zajít do infocentra jaderné elektrárny Dukovany, které si pro návštěvníky připravilo...
20.03.2018 - 14:00
Komentáře