Reklama
reklama

Primátor obdrží v polské Poznani výjimečnou cenu - Stříbrnou pečeť

Výjimečné a prestižní ocenění obdrží primátor města Brna Roman Onderka při návštěvě partnerského města Poznaně v neděli 29. června 2014. Jedná se o Stříbrnou pečeť města Poznaně za rozvoj a spolupráci mezi oběma partnerskými městy, kterou brněnskému primátorovi Romanu Onderkovi udělí primátor polské Poznaně Ryszard Grobelny.

Poznaň je hlavní město jednoho z nejvyspělejších polských regionů, Velkopolska. Původní smlouva o partnerství s Brnem byla podepsána 16. 9. 1966 zejména s ohledem na spolupráci v oblasti kultury a  turismu a v roce 1989 obě města prodloužila a rozšířila partnerství také v oblasti ekonomické a hospodářské. V nových politických a ekonomických podmínkách pak obě města dosavadní spolupráci vyhodnotila jako smysluplnou a intenzivně v ní pokračují dodnes. Vznikla partnerství mezi různými městskými institucemi, školami a probíhá výměna zkušeností např. v oblasti městské dopravy.

„Partnerství mezi našimi městy je výjimečné, dlouhé a velmi úspěšné. Nemohlo by však fungovat bez osob a institucí v Brně i v Poznani, které jsou v této oblasti aktivní a neustále vytvářejí nové projekty. Právě tito lidé si zaslouží mé největší uznání,“ uvedl primátor města Brna Roman Onderka v osobním dopise svému polskému protějšku.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře