Reklama
reklama

Primátor: Chceme oživit lety do Itálie

Letecké spojení s Bergamem, které cestující z Brna kdysi využívali i pro navazující mezinárodní lety z nedalekého Milána, by se mohlo vrátit. Bude o to usilovat vedení města, které si od toho slibuje oživení ekonomiky.

„Chceme znovu zahájit jednání o obnovení linky mezi Brnem a Bergamem, případně nějakým větším italským leteckým uzlem,“ uvedl brněnský primátor Petr Vokřál po nedávném jednání s italským velvyslancem Aldem Amatim. Podle ekonoma Pavla Vernera ale jednání s nízkonákladovými společnostmi o nových linkách bývají drsná. „Třeba Ryanair je nekompromisností proslulý. Navíc když jde o obnovení už jednou zrušené linky, bude to o to těžší, další města se na každé spojení třesou,“ myslí si Verner. „Chceme napojit náš region na jižní Evropu, k tomu budeme určitě potřebovat politickou podporu ze strany Itálie,“ dodává primátor. Právě z letiště v Bergamu má Ryanair nejvíce dalších destinací po Evropě, zatímco z letišť v Římě létají jiné letecké společnosti do celého světa. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Komentáře