Reklama
reklama

Při parkování u obchodních domů řidiči "kašlou" na dopravní předpisy i slušnost

Obchodní domy, jejich parkoviště i garáže se každý den plní nakupujícími zákazníky. O nepříjemné okamžiky při parkování proto není nouze a nervozity jistě přibude v předvánočním čase, kdy nákupní centra zaplaví lidé nakupující vánoční dárky. Přestože na parkovištích platí pravidla silničního provozu, nestačí se mnohdy řidiči divit nad neohleduplností jiných řidičů.

V brněnském nákupním centru v Králově Poli například řidič vínového Volva „zaparkoval“ svoje auto přímo do kufru před ním stojícího auta. Opřel značku o značku a nedělal si hlavu s tím, že nejméně o půl metru přejel vymezenou bílou parkovací čáru, ani s tím, jestli se řidič auta, do kterého zaparkoval, dostane s nákupem do kufru svého auta.

Vzhledem k tomu, že kromě slabého otisku na státní poznávací značce nedošlo k poškození bílého auta, nebylo třeba volat k neohleduplnému parkování policii.

„Kdybych u sebe měl nálepku z kampaně „Parkuješ jak prase“, s radostí bych ji v tomto případě použil,“ konstatoval řidič bílého auta.

Řidiči, kteří se při parkování nedívají napravo, ani nalevo, by si měli pamatovat, že pokud by se na parkovišti stane nehoda a dojde k poškození auta, budou mít co do činění s policií. Konkrétně parkoviště obchodního domu Tesco v Králově Poli je veřejně přístupnou účelovou komunikací, kde platí pravidla silničního provozu. Jejich porušení podléhá sankcím ze strany policie. „Naše parkoviště jsou kolaudována jako veřejné účelové komunikace, na nichž je schválené vodorovné a svislé dopravní značení a musí se zde dodržovat všechna pravidla a nařízení,“ potvrdilo tiskové centrum obchodních domů Tesco.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Komentáře