Reklama
reklama

Při parkování u obchodních domů řidiči "kašlou" na dopravní předpisy i slušnost

Obchodní domy, jejich parkoviště i garáže se každý den plní nakupujícími zákazníky. O nepříjemné okamžiky při parkování proto není nouze a nervozity jistě přibude v předvánočním čase, kdy nákupní centra zaplaví lidé nakupující vánoční dárky. Přestože na parkovištích platí pravidla silničního provozu, nestačí se mnohdy řidiči divit nad neohleduplností jiných řidičů.

V brněnském nákupním centru v Králově Poli například řidič vínového Volva „zaparkoval“ svoje auto přímo do kufru před ním stojícího auta. Opřel značku o značku a nedělal si hlavu s tím, že nejméně o půl metru přejel vymezenou bílou parkovací čáru, ani s tím, jestli se řidič auta, do kterého zaparkoval, dostane s nákupem do kufru svého auta.

Vzhledem k tomu, že kromě slabého otisku na státní poznávací značce nedošlo k poškození bílého auta, nebylo třeba volat k neohleduplnému parkování policii.

„Kdybych u sebe měl nálepku z kampaně „Parkuješ jak prase“, s radostí bych ji v tomto případě použil,“ konstatoval řidič bílého auta.

Řidiči, kteří se při parkování nedívají napravo, ani nalevo, by si měli pamatovat, že pokud by se na parkovišti stane nehoda a dojde k poškození auta, budou mít co do činění s policií. Konkrétně parkoviště obchodního domu Tesco v Králově Poli je veřejně přístupnou účelovou komunikací, kde platí pravidla silničního provozu. Jejich porušení podléhá sankcím ze strany policie. „Naše parkoviště jsou kolaudována jako veřejné účelové komunikace, na nichž je schválené vodorovné a svislé dopravní značení a musí se zde dodržovat všechna pravidla a nařízení,“ potvrdilo tiskové centrum obchodních domů Tesco.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře