Reklama
reklama

Prezident Zeman přijel do Brna, poobědval v bývalé Zemanově kavárně

Prezident Miloš Zeman zahájil ve středu dopoledne třídenní návštěvu Jihomoravského kraje. V Brně ho přivítal hejtman Michal Hašek, který bude hlavu státu a jeho dceru Kateřinu, po tři dny návštěvy na jihu Moravy doprovázet.  

V samotném úvodu své cesty prezident zavítal do sídla Krajského úřadu Jihomoravského kraje, kde se setkal se členy zastupitelstva.  Po neformálním rozhovoru s prezidentem hejtman Hašek při svém uvítání zdůraznil, že prezident přijíždí do kraje, který má ambice být jedničkou mezi regiony v oblasti vědy, výzkumu a inovací. „Jsme jedničkou v oblasti vinařství a vinohradnictví. Daří se nám bez problému čerpat evropské fondy. Jsme také regionem navazující kontakty s našimi partnery v Evropě,“ uvedl hejtman Michal Hašek.  

Prezident republiky Miloš Zeman poděkoval za přivítání. „Je příjemné setkávat se s krajem, který si jako první u nás uvědomil, že základ rozvoje je výroba s přidanou hodnotou, nové technologie. Těší mě, že jižní Morava a Brno navazuje na zdravou část české podnikatelské tradice,“ uvedl prezident s tím, že jih Moravy je jeho oblíbenou částí země.

Miloš Zeman dekoroval prapor Jihomoravského kraje stuhou prezidenta republiky. Dostal i dar Jihomoravského kraje – fotografii Vojtěcha Slámy Pavlovské vrchy, jihomoravské víno a dekantér.

Prezident se poté navštívil Jihomoravské inovační centrum a poobědval v bývalé Zemanově kavárně.

V plánu má i diskuzi se studenty Podnikatelské fakulty VUT a setká se s laureáty Ceny Jihomoravského kraje.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře