Reklama
reklama

Prezident Zeman přijel do Brna, poobědval v bývalé Zemanově kavárně

Prezident Miloš Zeman zahájil ve středu dopoledne třídenní návštěvu Jihomoravského kraje. V Brně ho přivítal hejtman Michal Hašek, který bude hlavu státu a jeho dceru Kateřinu, po tři dny návštěvy na jihu Moravy doprovázet.  

V samotném úvodu své cesty prezident zavítal do sídla Krajského úřadu Jihomoravského kraje, kde se setkal se členy zastupitelstva.  Po neformálním rozhovoru s prezidentem hejtman Hašek při svém uvítání zdůraznil, že prezident přijíždí do kraje, který má ambice být jedničkou mezi regiony v oblasti vědy, výzkumu a inovací. „Jsme jedničkou v oblasti vinařství a vinohradnictví. Daří se nám bez problému čerpat evropské fondy. Jsme také regionem navazující kontakty s našimi partnery v Evropě,“ uvedl hejtman Michal Hašek.  

Prezident republiky Miloš Zeman poděkoval za přivítání. „Je příjemné setkávat se s krajem, který si jako první u nás uvědomil, že základ rozvoje je výroba s přidanou hodnotou, nové technologie. Těší mě, že jižní Morava a Brno navazuje na zdravou část české podnikatelské tradice,“ uvedl prezident s tím, že jih Moravy je jeho oblíbenou částí země.

Miloš Zeman dekoroval prapor Jihomoravského kraje stuhou prezidenta republiky. Dostal i dar Jihomoravského kraje – fotografii Vojtěcha Slámy Pavlovské vrchy, jihomoravské víno a dekantér.

Prezident se poté navštívil Jihomoravské inovační centrum a poobědval v bývalé Zemanově kavárně.

V plánu má i diskuzi se studenty Podnikatelské fakulty VUT a setká se s laureáty Ceny Jihomoravského kraje.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře