Reklama
reklama

Preparovaná lidská těla se vrátí do Brna. Exponáty zaberou dvanáct sálů

Asi žádná výstava nedokázala vzbudit takový zájem a zároveň i nesouhlas jako expozice preparovaných lidských těl Bodies. Těla bez kůže, rozřezané orgány, plíce kuřáka se jedněm líbí a druzí ji odsuzují. Po pěti letech se výstava Bodies Revealed tvořená preparovanými lidskými těly a orgány vrátí do Brna. Od konce července ji lidé najdou ve dvanácti velkých sálech. Kde přesně, to zatím neupřesnili.

Počtem exponátů letos převýší brněnská výstava i počet exponátu před dvěma lety v Praze. Těla na výstavě jsou upravena moderní metodou konzervace a pořadatelé ji označují za nejnázornější ukázku anatomie. Mezi největší lákadla kontroverzní výstavy patří celotělový exponát, který se nazývá Red Man. Ten představuje desítky tisíc kilometrů cév vedoucích lidským tělem.

"Naše exponáty jsou ze 100 procent lidského původu, jsou autentické. Žádný umělý model orgánu není přesnější než objekty, které jsou k vidění na Bodies Revealed," uvedl v tiskové zprávě Roy Glover, šéf lékařského týmu, který se podílel na tvorbě exponátů. Organizátoři také opakovaně zdůrazňují, že všichni zemřelí dali ještě za života souhlas k preparaci a vystavování svých těl.

Celosvětově úspěšná putovní výstava přilákala před pěti lety do brněnské Olympie desetitisíce návštěvníků.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře