Reklama
reklama

Preparovaná lidská těla se vrátí do Brna. Exponáty zaberou dvanáct sálů

Asi žádná výstava nedokázala vzbudit takový zájem a zároveň i nesouhlas jako expozice preparovaných lidských těl Bodies. Těla bez kůže, rozřezané orgány, plíce kuřáka se jedněm líbí a druzí ji odsuzují. Po pěti letech se výstava Bodies Revealed tvořená preparovanými lidskými těly a orgány vrátí do Brna. Od konce července ji lidé najdou ve dvanácti velkých sálech. Kde přesně, to zatím neupřesnili.

Počtem exponátů letos převýší brněnská výstava i počet exponátu před dvěma lety v Praze. Těla na výstavě jsou upravena moderní metodou konzervace a pořadatelé ji označují za nejnázornější ukázku anatomie. Mezi největší lákadla kontroverzní výstavy patří celotělový exponát, který se nazývá Red Man. Ten představuje desítky tisíc kilometrů cév vedoucích lidským tělem.

"Naše exponáty jsou ze 100 procent lidského původu, jsou autentické. Žádný umělý model orgánu není přesnější než objekty, které jsou k vidění na Bodies Revealed," uvedl v tiskové zprávě Roy Glover, šéf lékařského týmu, který se podílel na tvorbě exponátů. Organizátoři také opakovaně zdůrazňují, že všichni zemřelí dali ještě za života souhlas k preparaci a vystavování svých těl.

Celosvětově úspěšná putovní výstava přilákala před pěti lety do brněnské Olympie desetitisíce návštěvníků.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře