Reklama
reklama

Pravidelné linky z Letiště Brno poletí v „zimě“ bez omezení

S nástupem zimního letového řádu (listopad-březen) dochází na mezinárodních letištích obvykle k redukci pravidelných linek. Letišti Brno, druhému největšímu letišti v ČR, se však podařilo udržet všechny pravidelné linky z  letního letového řádu. Z Brna tedy i nadále týdně odlétá třináct pravidelných spojů.

„Přesto, že zimní a jarní měsíce jsou v letecké přepravě vždy ve znamení omezování spojů, podařilo se nám udržet na Letišti Brno všechny pravidelné spoje. Lze očekávat, že je doplní charterový spoj směřující do Egypta,“ říká Tomáš Plaček, ředitel letiště. „I nadále je naší prioritou rozvoj pravidelné letecké přepravy a vedeme intenzivní jednání s dopravci, kteří spojí Brno s další evropskou metropolí,“ dodává Plaček.

Od listopadu 2014 do konce března 2015, kdy platí zimní letový řád, bude Brno spojovat s evropskými mezinárodními letišti třináct letů týdně. Jedná se o pravidelné linky do Londýna Stanstendu s leteckou společností Ryanair, Londýna Lutonu a Eindhovenu s leteckou společností Wizz Air a Moskvy Vnukova se společností UTair.

Tyto linky létají každý týden v těchto časech:

  • Londýn Stansted: 7x týdně s odletem z Brna ve 21.20 hod
  • Londýn Luton: 3x týdně (út, čt a so) s odletem vždy v 11.45 hod
  • Eindhoven: 2x týdně (po a pá) s odletem v 11.00 hod
  • Moskva: odlet každou sobotu ve 13.15 hod.

Na pravidelných linkách (Londýn-Stansted, Londýn-Luton, Eindhoven a Moskva-Vnukovo) bylo odbaveno v prvních třech čtvrtletích letošního roku 152 tisíc cestujících, což odpovídá výkonům loňského roku. Celkem (včetně charterových letů) odbavovacími prostory brněnského letiště prošlo v období leden až září téměř 425 tisíc cestujících. Přičemž před deseti lety, kdy se stalo letiště majetkem Jihomoravského kraje, to bylo za celý rok 171 tisíc cestujících.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Komentáře