Reklama
reklama

Pravidelné linky z Letiště Brno poletí v „zimě“ bez omezení

S nástupem zimního letového řádu (listopad-březen) dochází na mezinárodních letištích obvykle k redukci pravidelných linek. Letišti Brno, druhému největšímu letišti v ČR, se však podařilo udržet všechny pravidelné linky z  letního letového řádu. Z Brna tedy i nadále týdně odlétá třináct pravidelných spojů.

„Přesto, že zimní a jarní měsíce jsou v letecké přepravě vždy ve znamení omezování spojů, podařilo se nám udržet na Letišti Brno všechny pravidelné spoje. Lze očekávat, že je doplní charterový spoj směřující do Egypta,“ říká Tomáš Plaček, ředitel letiště. „I nadále je naší prioritou rozvoj pravidelné letecké přepravy a vedeme intenzivní jednání s dopravci, kteří spojí Brno s další evropskou metropolí,“ dodává Plaček.

Od listopadu 2014 do konce března 2015, kdy platí zimní letový řád, bude Brno spojovat s evropskými mezinárodními letišti třináct letů týdně. Jedná se o pravidelné linky do Londýna Stanstendu s leteckou společností Ryanair, Londýna Lutonu a Eindhovenu s leteckou společností Wizz Air a Moskvy Vnukova se společností UTair.

Tyto linky létají každý týden v těchto časech:

  • Londýn Stansted: 7x týdně s odletem z Brna ve 21.20 hod
  • Londýn Luton: 3x týdně (út, čt a so) s odletem vždy v 11.45 hod
  • Eindhoven: 2x týdně (po a pá) s odletem v 11.00 hod
  • Moskva: odlet každou sobotu ve 13.15 hod.

Na pravidelných linkách (Londýn-Stansted, Londýn-Luton, Eindhoven a Moskva-Vnukovo) bylo odbaveno v prvních třech čtvrtletích letošního roku 152 tisíc cestujících, což odpovídá výkonům loňského roku. Celkem (včetně charterových letů) odbavovacími prostory brněnského letiště prošlo v období leden až září téměř 425 tisíc cestujících. Přičemž před deseti lety, kdy se stalo letiště majetkem Jihomoravského kraje, to bylo za celý rok 171 tisíc cestujících.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Komentáře