Reklama
reklama

Požár v laboratořích univerzity v Brně způsobily chemikálie. Škoda je půl milionu

Požár laboratoří Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně, který před týdnem tyto prostory poškodil, způsobila reakce uskladněných chemických látek. „Bylo jich tam uloženo takové množství, že se nepodaří zjistit, co přesně způsobilo vznik ohně,“ řekl vyšetřovatel jihomoravských hasičů Pavel Tinka.

Vyšetřování podle něj neprokázalo technickou závadu na elektroinstalaci ani cizí zavinění požáru. Nikdo při něm nebyl zraněn a hasiči z objektu zachránili i všechna laboratorní zvířata. Zásah byl ale kvůli chemikáliím mimořádně obtížný.

Požár museli likvidovat hasiči-specialisté z chemické jednotky v Tišnově. V laboratořích zjistili drobný únik fosgenu a chlorkyanu. Po zásahu museli být všichni dekontaminováni.

Ani po likvidaci plamenů zásah neskončil. Pokračoval ještě v úterý, kdy hasiči pomáhali s likvidací četných nebezpečných chemikálií. Škoda se původně odhadovala jen na 50 tisíc korun. Po přičtení nákladů za likvidaci následků požáru a hlavně všech nebezpečných látek se ale nově odhaduje na zhruba půl milionu korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře