Reklama
reklama

Pouze lokální produkty na Zelňáku? Omyl

Ve všední dny, ale i v sobotu dopoledne je Zelný trh plný stánků i těch, kteří se rozhodli zakoupit si něco chutného. „Zelňák“ je tradičním místem, kde mohou Brňané pořídit ovoce i zeleninu, popřípadě i bylinky či další produkty.Obliba tamních nákupů, stejně jako celkový trend pořizování lokálních surovin, stále stoupá. Právě v nabídce místního ovoce a zeleniny však není Zelný trh stoprocentní.

I z těchto důvodů avizovala radnice Brno- střed pro letošní rok nový koncept fungování tržiště na Zelném trhu. Podle webu trhů na Zelňáku byla základní myšlenkou nového konceptu především kombinace stálého prodeje se zaměřením na vyhledávané lokální potraviny a unikátní akce. Těmi chtěli autoři zvýšit atraktivitu pro návštěvníky a nabídnout jim důvod, proč se na trh vracet nejen za nákupy, ale i za zážitky. Závazek pořádání akcí se zatím plnit daří, na trhu již proběhly například Slavnosti medvědího česneku či třešní a jahod.

S nabídkou lokálních produktů již Zelný trh pokulhává. Právě i během Slavností jahod a třešní byly v nabídcenapříklad třešně původem z Maďarska či Slovenska, meruňky bylo možné pořídit například řecké. Sliby, že ze Zelného trhu zmizí zahraniční ovoce a zelenina, se tady zatím naplnit nepodařilo.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Komentáře