Reklama
reklama

Policisté zachraňovali život muži, který zkolaboval po ohňostroji u přehrady

Dramatickou situaci řešili strážníci včera po skončení ohňostroje Ignis Brunensis u brněnské přehrady. Zachraňovali život muži, který nehybně ležel na zemi, nedýchal a nepodařilo se mu nahmatat puls. Na místě poskytli muži masáž srdce.

Po upozornění náhodným svědkem přiběhli policisté k muži, který u přehrady přibližně na půli cesty mezi pláží U Sirky a přístavištěm nehybně ležel na zemi. Hlídka muži nemohla nahmatat puls, dotyčný nedýchal a nereagoval ani na bolestivé podněty. Strážníci okamžitě uvolnili muži dýchací cesty a začali mu masírovat srdce. Do resuscitace se posléze intenzivně zapojili i přivolaní záchranáři, několik okamžiků nato dorazila také sanitka. Oživování na místě trvalo přibližně půlhodinu. Mužovy životní funkce se v danou chvíli podařilo obnovit, následně byl převezen do nemocnice a případ strážníci předali k prověření i státní policii, aby bylo možné jednoznačně vyloučit případné cizí zavinění.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře