Reklama
reklama

Policisté nabádají cyklisty. Používejte při jízdě na kole přilbu

Včera vyjížděli brněnští dopravní policisté hned ke dvěma vážnějším nehodám cyklistů. Odpoledne srazila devatenáctiletá žena na kole jedoucí ve vyhrazeném jízdním pruhu na přechodu o deset let starší chodkyni, která dokonce nakrátko upadla do bezvědomí.

Do křižovatky Kounicova a Sokolská tak kromě policistů spěchali i záchranáři. O poznání hůře dopadl nezletilý cyklista, který nezvládl přejezd obrubníku v prostoru ulic Jánská a Novobranská. Po pádu na zem utrpěl těžký otřes mozku a zlomeninu lebeční kosti. V této souvislosti policie znovu upozorňuje rodiče, aby vedli své děti k používání přileb. Ty samozřejmě neuškodí ani dospělým, i když pro ně nejsou povinné.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře