Reklama
reklama

Policie si za šera posvítí na chodce a cyklisty, kteří vyráží na silnice

Pokud jezdíte do a ze zaměstnání na kole, nebo se domů v podvečer vracíte po okrajích frekventovaných silnic, měli byste se mít až do konce listopadu na pozoru, obléci si reflexní vesty nebo vybavit oblečení reflexními prvky. Právě to totiž budou kontrolovat policisté na jihu Moravy.

Včera policie přiznala, že začala celokrajská akce zaměřená na prevenci v dopravě s názvem: „Jste pro ostatní viditelní?“ „Až do konce listopadu se budou jihomoravští policisté v ještě větší míře zabývat bezpečností chodců a cyklistů v silničním provozu. Kampaň je zaměřena zejména na účast obou skupin v silničním provozu za snížené viditelnosti. Mnoho lidí si stále neuvědomuje, že v tomto období je snížená viditelnost běžným jevem,“ uvedl k akci mluvčí policie Pavel Šváb.

Chodce a cyklisty budou policisté na nebezpečí upozorňovat a budou také rozdávat reflexní prvky. Ale pozor! I přes preventivní charakter akce budou největší hazardéři "odměněni" blokovou pokutou.

V posledních pěti dnech evidují policisté v kraji již deset srážek nemotorizovaných účastníků silničního provozu s auty. „I když jsou na vině většinou řidiči, pokud by byli chodci dobře viditelní, dalo by se následkům nehod v některých případech předejít,“ dodal Šváb.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře