Reklama
reklama

Policie si za šera posvítí na chodce a cyklisty, kteří vyráží na silnice

Pokud jezdíte do a ze zaměstnání na kole, nebo se domů v podvečer vracíte po okrajích frekventovaných silnic, měli byste se mít až do konce listopadu na pozoru, obléci si reflexní vesty nebo vybavit oblečení reflexními prvky. Právě to totiž budou kontrolovat policisté na jihu Moravy.

Včera policie přiznala, že začala celokrajská akce zaměřená na prevenci v dopravě s názvem: „Jste pro ostatní viditelní?“ „Až do konce listopadu se budou jihomoravští policisté v ještě větší míře zabývat bezpečností chodců a cyklistů v silničním provozu. Kampaň je zaměřena zejména na účast obou skupin v silničním provozu za snížené viditelnosti. Mnoho lidí si stále neuvědomuje, že v tomto období je snížená viditelnost běžným jevem,“ uvedl k akci mluvčí policie Pavel Šváb.

Chodce a cyklisty budou policisté na nebezpečí upozorňovat a budou také rozdávat reflexní prvky. Ale pozor! I přes preventivní charakter akce budou největší hazardéři "odměněni" blokovou pokutou.

V posledních pěti dnech evidují policisté v kraji již deset srážek nemotorizovaných účastníků silničního provozu s auty. „I když jsou na vině většinou řidiči, pokud by byli chodci dobře viditelní, dalo by se následkům nehod v některých případech předejít,“ dodal Šváb.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře